3 czerwca 2022

Kiedy warto zamontować bidet podwieszany w łazience?

Odpowiednio dobrany bidet znacznie ułatwia zadbanie o higienę osobistą i okazuje się niezwykle funkcjonalnym elementem wyposażenia łazienek, z którego domownicy korzystają codziennie. Mimo to w Polsce bidet podwieszany lub stojący należy do rozwiązań, które nie cieszą się jeszcze dużą popularnością. Dzieje się tak ze względu na mniejsze metraże wielu łazienek i obawy domowników, że po zainstalowaniu bidetu w pomieszczeniu nie zostanie zbyt dużo wolnej przestrzeni. Warto jednak wspomnieć, że w ostatnich latach producenci coraz częściej proponują klientom bidety wyróżniające się kompaktowymi rozmiarami, które świetnie sprawdzają się nawet w niewielkich łazienkach. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na bidet i podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalne oraz niezawodne modele.

Zalety bidetów podwieszanych, które warto poznać przed zakupem

Niewątpliwą zaletą bidetów podwieszanych jest fakt, że ułatwiają one dbanie o higienę osobistą nie tylko w pełni sprawnym domownikom, ale także osobom starszym lub z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi. Wówczas możliwość skorzystania z bidetu, który zwykle znajduje się tuż obok miski WC oraz jest zamontowany na takiej samej wysokości, pozwala na większą oszczędność sił i tym samym na uzyskanie większej samodzielności oraz niezależności. Co więcej, bidet podwieszany to idealne rozwiązanie na cieplejsze dni, podczas których możliwość szybkiego odświeżenia się zapewnia większe poczucie komfortu i czystości.

Decydując się na bidet podwieszany, zyskujemy możliwość przemyślanego wykorzystania dostępnej w łazience przestrzeni, ponieważ tego typu modele prezentują się niezwykle estetycznie i sprawiają wrażenie bardziej kompaktowych niż bidety stojące. Ponadto bidet podwieszany ze względu na jego obły kształt można łatwo utrzymać w idealnej czystości i bez większego wysiłku umyć również znajdującą się pod nim podłogę. Oprócz tego ze względu na możliwość zdecydowania się na bidet o eleganckim, uniwersalnym wyglądzie domownicy nie będą mieli trudności ze znalezieniem modelu pasującego do łazienek utrzymanych w różnych stylach.

Nowoczesne bidety podwieszane z kolekcji Laufen PRO – czym się wyróżniają?

Stworzona przez markę Laufen kolekcja Laufen PRO to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych podwieszanych bidetów. Znajdujące się we wspomnianej kolekcji bidety podwieszane wyróżniają się bowiem niezwykle spójnym wyglądem w połączeniu z miskami WC z tej samej serii, a także starannym wykończeniem, które ułatwia utrzymanie bidetów w czystości. Warto przy tym wspomnieć, że klienci zyskują możliwość wyboru bidetów podwieszanych ze specjalną powłoką Laufen Clean Coat®, która zapewnia większą gładkość ceramiki i tym samym zapobiega osadzaniu się bakterii czy kamienia. Ponadto powłoka Laufen Clean Coat® cechuje się odpornością na silne środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia, dzięki czemu bidet podwieszany bardzo dobrze się prezentuje nawet mimo częstej eksploatacji. Warto również wspomnieć, że za sprawą powłoki Laufen Clean Coat® czyszczące środki chemiczne działają efektywniej, co wpływa na ich mniejsze zużycie.

Oprócz tego na uwagę zasługuje specjalny system EasyFit, który został wykorzystany między innymi w bidetach podwieszanych. Jest to rewolucyjny system montażu ściennego, który ułatwia przeprowadzenie wszystkich prac, a także wyróżnia się ukrytymi elementami montażowymi. W efekcie inwestorzy zyskują lepiej prezentującą się bryłę bidetu, która ze względu na brak otworów bocznych cechuje się mniejszą ilością trudno dostępnych miejsc gromadzących różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści