23 września 2022

Kabiny prysznicowe bez brodzika – czy takie rozwiązanie ma sens? Sprawdzamy

Atrakcyjny wygląd i wygoda użytkowania – obie te cechy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na kabiny prysznicowe bez brodzika. Trend ten znakomicie wpisuje się zwłaszcza w nowoczesne wnętrza, gdzie pożądany jest oferowany przez nie minimalizm. Należy jednak wspomnieć o tym, że montaż kabiny to decyzja na lata. Musisz więc dokładnie przemyśleć, czy wybrana opcja ma sens. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy to sprawdzić, ujawniając wady i zalety tego rozwiązania.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – wady

Kabina prysznicowa bez brodzika to rozwiązanie, które z całą pewnością wpisuje się w łazienkowe trendy. Taka aranżacja stała się powszechna i nikogo nie powinno to dziwić. Ma ona wiele zalet, o których wspomnimy za moment. Zacznijmy jednak od tych mniej przyjemnych rzeczy, a mianowicie wad kabiny bez brodzika. Okazuje się bowiem, że chociaż nie ma ich wiele, to właśnie one są główną przyczyną rezygnacji z tego pomysłu.

Otóż ten rodzaj prysznica jest dość skomplikowany, jeśli chodzi o montaż. Wymaga się bowiem gruntownego zmodernizowania wnętrza. Kluczowe jest przede wszystkim zapewnienie odpowiednich spadków. W przeciwnym razie każde skorzystanie z kabiny skutkowałoby zalaniem łazienki. Posadzka powinna być też wyłożona płytkami antypoślizgowymi. Jest to zupełnie niewykonalne podczas niewielkiego remontu. Co więcej, w tym przypadku koszt inwestycji jest zazwyczaj wyższy niż przy montażu tradycyjnego brodzika.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – zalety

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego tak wiele osób wybiera kabiny prysznicowe bez brodzika? Poznaj więc ich zalety, a na pewno przyznasz, że ich użytkownicy podjęli słuszną decyzję.

Przede wszystkim, takie kabiny są bardzo atrakcyjne wizualnie. Wprowadzają do wnętrza elegancki minimalizm, przez co doskonale wpisują się zwłaszcza w nowoczesne aranżacje. Ponadto optycznie powiększają pomieszczenie i można je bez problemu zamontować w małej łazience – nawet takiej, w której tradycyjny brodzik by się nie zmieścił. Pozwala na to duża swoboda w wyborze kształtu, możliwość wyboru niestandardowych gabarytów oraz ewentualna opcja wykorzystania wnęki.

Brak brodzika sprawia również, że z takiego rozwiązania znacznie łatwiej korzysta się osobom starszym i niepełnosprawnym. Nie ma progu, więc można nawet swobodnie podjechać wózkiem inwalidzkim. Jest to praktyczne również z innego względu – brak zakamarków, łączeń i innych detali znacznie ułatwia utrzymanie czystości.

Artykuł reklamowy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści