5 kwietnia 2023

Jakie są najlepsze sposoby na przechowywanie podkaszarki w sezonie letnim i zimowym?

Podkaszarka to niezwykle praktyczne urządzenie. Z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy właściciel ogrodu czy przydomowego trawnika. Ważne jest jednak, aby o takie urządzenie właściwie dbać. Tylko wówczas bowiem spełniać będzie swoje zadanie przez długie lata. Istotna jest tu pielęgnacja i konserwacja podkaszarki. Nie można jednak przy tym zapominać o jej prawidłowym przechowywaniu zarówno latem, jak i zimną. W jaki zatem sposób przechowywać podkaszarkę?

Jak przechowywać podkaszarkę latem?

W sezonie letnik podkaszarka zawsze użytkowana jest bardzo często. Jest to okres, w którym trwa i inne rośliny rosną dość szybko, a to oznacza konieczność częstych porządków w ogrodzie. Podkaszarka sprawdza się tu idealnie. Jak zatem w tym czasie przechowywać urządzenie, aby zarazem mieć do niego cały czas wygodny dostęp, a jednocześnie, aby było ono bezpieczne? Przede wszystkim podkreślić trzeba, że podkaszarka spalinowa zawsze przechowywana powinna być w pozycji stojącej. Dzięki temu można mieć pewność, że z urządzenia nic nie wycieknie. Jeśli podkaszarka wyposażona jest w pasek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją powiesić w dogodnym miejscu np. w garażu. Będzie wówczas zajmować mniej miejsca. Przykładem takiego urządzenia jest kosa spalinowa NAC. Oczywiście zawieszona musi być w pozycji pionowej. Jeśli zaś chodzi o miejsce przechowywania urządzenia, to musi być to miejsce suche, wolne od wilgoci. Poza tym podkaszarka nie powinna być pozostawiana na słońcu. Dlatego garaż będzie dobrym miejscem do jej przechowywania.

Jak przechowywać podkaszarkę zimą?

Szczególnie ważny jest sposób przechowywania podkaszarki zimną, czyli wówczas, kiedy się z niej po prostu nie korzysta. Jeśli kwestię tę się zaniedba, to wiosną może się okazać, że urządzenie odmówi posłuszeństwa. Zimą podkaszarka spalinowa koniecznie przechowywana musi być w suchym i zamkniętym miejscu. Ważne, aby nie było w nim zbyt wilgotno. Poza tym podkaszarka powinna być zabezpieczone przed oddziaływaniem niskich temperatur. Oczywiście tak samo jak latem, tak i zimą urządzenie przechowywane powinno być w pozycji pionowej. Zanim jednak odłoży się podkaszarkę na zimę, wcześniej konieczna jest jej właściwa konserwacja. Niezwykle ważne jest, aby w urządzeniu nie pozostawiać starego oleju. Dlatego przed odłożeniem urządzenia konieczna jest jego wymiana na nowy. Dobrym rozwiązaniem jest także usunięcie starego paliwa. Poza tym podkaszarka oczyszczona powinna zostać z wszelkich zanieczyszczeń, a w szczególności z pozostałości po trawie i innych roślinach.

Jak przygotować podkaszarkę elektryczną do zimy?

Nie tylko spalinowa, ale i podkaszarka elektryczna wymaga odpowiedniej konserwacji i właściwego przechowywania. Przed okresem zimowym konieczna jest jej konserwacja. W pierwszej kolejności urządzenie należy dokładnie oczyścić. Następnie konieczne jest sprawdzenie, czy żaden element podkaszarki nie uległ uszkodzeniu w trakcie jej użytkowana w okresie letnim. Jeśli tak, wówczas konieczna jest wymiana uszkodzonej części na nową. Ważne, aby robić to jeszcze przed zimą. Bardzo ważne jest, aby podkaszarkę elektryczną naładować. Jeśli się o tym zapomni, to latem może się okazać, że akumulator nadaje się już tylko do wymiany. A jak urządzenie elektryczne przechowywać? Zasady są tu dokładnie takie same jak w przypadku podkaszarki spalinowej.

Artykuł promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści