18 listopada 2022

Jakie cechy powinien mieć profesjonalny murarz?

A może zamiast mieszkania zdecydować się na mały dom? Za podobną cenę dysponować możemy wówczas nawet większą powierzchnią. Trudno również przecenić zalety przydomowego ogródka. Najbardziej popularne wśród polskich inwestorów są domy powstające w technologii murowej. Takie budownictwo jest solidne i trwałe. Odporne na działanie czynników pogodowych, energooszczędne, ekonomiczne i ogniotrwałe. Dające akustyczny komfort. Jednym z wielu wyzwań inwestora jest oczywiście znalezienie profesjonalnej ekipy budowlanej, która zadba o bezproblemowy przebieg prac.

 

Zawodowa ekipa budowlana, czyli spokojny sen inwestora 

Budowa domu systemem kontraktowym to ogromne przedsięwzięcie, które często na każdym etapie niesie ze sobą mnóstwo problematycznych sytuacji. Organizacja i załatwianie wielu spraw naraz są tutaj na porządku dziennym. Jak zminimalizować stres? Przede wszystkim trzeba postawić na właściwych fachowców. Doświadczonych, kompetentnych i znających się świetnie na temacie. W razie potrzeby służących poradą. Wysoka jakość usług w tym przypadku to absolutna podstawa!  

Zleceniodawca nigdy nie powinien tracić czasu ani energii na sprawy związane z wykonywaniem zlecenia. To zawodowa ekipa budowlana zadbać powinna o prawidłowy przebieg prac murarskich. Nie bez kozery uważa się, że sukces budowy zależy w ogromnej mierze od zatrudnienia właściwych specjalistów! Ważną rolę podczas budowy pełnią również kompetentne osoby nadzorujące, czyli architekt, kierownik budowy czy inspektor nadzoru. Jedno jest pewne – inwestor nie musi umieć odpowiedzieć na wszystkie pytania techniczne. To fachowcy powinni zawsze znać na nie odpowiedź. 

Czym cechuje się wysokiej klasy specjalista murarz? Doświadczeni wykonawcy będą chcieli spotkać się z inwestorem przed dokonaniem ostatecznej wyceny robocizny. Będzie interesował ich rodzaj materiału używanego do murowania. Niezwykle istotny jest również stopień skomplikowania projektu. Specjaliści na pewno zauważą w projekcie konieczność wykonania trudniejszych i bardziej czasochłonnych prac.  

Fachowców poznać po tym, że znają doskonale nie tylko materiał, z którym będą pracować, ale wiedzą również w jakim kierunku rozwija się współczesna technologia murowa. Potrafią opowiedzieć o nowych produktach, akcesoriach i sposobach wznoszenia ścian. Nie są im obce wszelkie nowinki techniczne. Taka wiedza murarza ma ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na tym, by nowopowstający budynek zachwycał wysokim standardem.  

Nie daj się zwieść niskiej cenie – jak znaleźć specjalistę? 

Oczywistą sprawą jest, że każdy z nas chce dziś jak najwięcej zaoszczędzić. Szczególnie w dobie wysokiej inflacji. Podczas budowy domu pokusa ta może jednak drogo kosztować inwestorów. Bywa, że usterki powstałe w wyniku prac murowych niskiej jakości są nieodwracalne. Tak, wybierając ekipę budowlaną stawiać trzeba przede wszystkim na wysoką jakość usługi! 

Profesjonalni murarze będą na pewno zachwalani i polecani przez dotychczasowych klientów. Przeglądając więc strony internetowe interesujmy się tym, co mają na temat danej firmy do powiedzenia poprzedni inwestorzy. Upewnijmy się, czy rekomendacje są zweryfikowane. Innymi słowy, czy pochodzą od realnych klientów? Niech niska cena, czy też trafna autoreklama nie determinują naszego wyboru. Zainteresujmy się tym, jak długo firma jest obecna na rynku lokalnym. Czy dostępne są w Internecie zdjęcia z realizacji?  

Kluczową kwestią jest zawarcie z wykonawcą pisemnej umowy. Bardzo ważne jest precyzyjne wyszczególnienie w umowie terminu wszystkich prac, które mają być wykonane w ramach ustalonego wynagrodzenia. Dokładne kosztorysy, zestawienia materiałów i harmonogramy prac ułatwią zapanowanie nad poszczególnymi etapami budowy.  

Podpisana umowa powinna dotyczyć całościowej pracy, czyli kompletnego wybudowania stanu surowego otwartego domu. Tym samym zamkniemy ważny, pierwszy etap inwestycji. Chcąc obniżyć koszty budowy szukajmy lokalnej ekipy budowlanej oraz zamawiajmy dostawy materiałów w okolicznych hurtowniach. Koszty dojazdu pracowników oraz dowozu materiałów będą wówczas oczywiście niższe. 

 

Gdzie szukać doświadczonych murarzy? 

Poszukiwania doświadczonej ekipy budowlanej trzeba rozpocząć odpowiednio wcześnie. Najlepsi fachowcy mogą mieć zajęte terminy na wiele najbliższych miesięcy. W dobie dynamicznie zmieniającej się sytuacji ekonomicznej i szalejącej inflacji warto pomyśleć o szybszym podpisaniu umowy z murarzem. Tym sposobem zarezerwujemy sobie niezmienną cenę usługi. 

Bardzo popularnym dziś sposobem na znalezienie specjalistów są nowoczesne platformy skupiające inwestorów oraz wykonawców. Istota ich funkcjonowania polega na sprzedaży usług online na żądanie (on line on demand services). W praktyce wygląda to tak, że klient bezpłatnie odpowiada na kilka precyzyjnie przygotowanych, nieskomplikowanych pytań. Po czym inwestor niekiedy już nawet w przeciągu najbliższych minut otrzymuje informacje od lokalnych firm zainteresowanych zleceniem. Jest to bardzo wygodna forma poszukiwania fachowców. Co ważne, platformy tego rodzaju pozwalają na zapoznanie się ze zweryfikowanymi opiniami dotychczasowych klientów!

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści