Jakich mebli potrzebujemy w każdym ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas na przyjemnej rekreacji, zabawie lub spotkaniach towarzyskich. Aby zapewnić sobie idealne warunki do odpoczynku, trzeba zadbać o to, żeby znalazły się w nim wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Okazuje się bowiem, że nawet w ekstremalnie małych ogródkach dzięki odpowiednim meblom można zbudować w pełni komfortową i praktyczną przestrzeń. Czego potrzebujemy i jak zaplanować ogród, żeby spełniał oczekiwania wszystkich domowników oraz gości? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Najważniejsze strefy w ogrodzie – jak podzielić przestrzeń?

Ogród służy przede wszystkim do rekreacji i relaksu. Z tego względu najważniejszą jego częścią staje się najczęściej przestrzeń do odpoczynku. Może się ona znajdować na zadaszonym tarasie, w wolnostojącej altanie lub bezpośrednio – w samym ogrodzie.

Drugim elementem, który nie pojawia się co prawda we wszystkich ogrodach, jednak bywa niezmiernie istotny, jest plac zabaw dla maluchów. Dzieci powinny mieć własne miejsce wyposażone w odpowiednie sprzęty, przeznaczone do przyjemnej i bezpiecznej zabawy.

Wsparciem dla obu typów stref bywa wygodne i odpowiednio zaopatrzone zaplecze, w którym chowamy wszystkie potrzebne produkty, sprzęty oraz narzędzia.

Nie zapominajmy także o tym, że w ogrodzie musi pojawiać się natura. W zależności od typu aranżacji oraz wybranej stylistyki wybór okazów flory może się nieco różnić, jednak kwiaty, byliny, krzewy i inne rośliny ozdobne stanowią podstawę dekoracji oraz budowania nastroju w każdej ogrodowej przestrzeni.

Jakie meble są niezbędne w ogrodzie? Najważniejsze elementy wyposażenia

Każda ze stref (wypoczynkowa i robocza) wymagają odpowiednich sprzętów oraz wyposażenia, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania w każdej sytuacji. Poniżej prezentujemy najprzydatniejsze meble ogrodowe.

Czego potrzebujemy w naszych ogrodach?

Fotele i krzesła do ogrodu

Skoro pragniemy w ogrodzie wypoczywać, to potrzebujemy wygodnych krzeseł lub foteli. W większych przestrzeniach, szczególnie na tarasach, niektórzy ustawiają nawet sofy i narożniki, na których łatwo można zmieścić większą ilość domowników oraz gości.

Czym mają wyróżniać się meble do siedzenia? Powinny być wygodne, odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w praktyczne podłokietniki. Dla maksymalnego komfortu często nakłada się na nie miękkie poduchy, które stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Stoły do ogrodu – duże i małe

Same krzesła i fotele to jeszcze za mało. Potrzebujemy oczywiście stołów. Mogą być one duże lub małe. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Jeśli planujemy po prostu przyjemnie się relaksować z kubkiem kawy lub w gronie znajomych, którzy wpadają popołudniami na kawę, to idealnym rozwiązaniem są niewielkie stoliki kawowe.

Jeżeli natomiast planujemy regularnie wydawać obiady lub kolacje w plenerze albo chcemy spożywać rodzinne śniadania na świeżym powietrzu, wówczas lepiej postawić na pełnowymiarowe, wysokie stoły do ogrodu.

Schowki, skrzynie i szafy – magazynowanie pod kontrolą

Skoro spędzamy sporo czasu w ogrodach, to niezbędne w takich przestrzeniach są również praktyczne przestrzenie do magazynowania. Potrzebujemy ich w części rekreacyjnej, aby schować dodatkowe koce, poduszki lub rozmaite inne akcesoria. Nie da się także obyć bez nich w przypadku wszystkich sprzętów typowo ogrodniczych – narzędzi, chemii ogrodowej oraz rozmaitych przedmiotów, które zawsze potrzebujemy mieć pod ręką w trakcie prac na grządkach.

Skrzynie lub szafy powinny być pojemne i trwałe oraz gwarantować odpowiednie zabezpieczenie wszelkich akcesoriów. W przypadku chemii oraz ostrych narzędzi warto zadbać o to, żeby nie mieli do nich dostępu najmłodsi użytkownicy ogrodów.

Domki dla dzieci

W ogrodach użytkowanych przez maluchy przydają się oczywiście praktyczne i funkcjonalne place zabaw, w których centrum coraz częściej ustawia się domki modułowe. Składają się one z głównej części do zabaw oraz dostawianych huśtawek i zjeżdżalni.

Tego typu wyposażenie sprawdza się w samym ogrodzie, na tarasie, a w okresie zimowym bez trudu można przetransportować je do domów i wykorzystywać do zabaw w pokoju dziecięcym.

Funkcjonalny ogród – dopasowany do potrzeb użytkowników

Ogród może być prawdziwą oazą dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Trzeba tylko zadbać o to, żeby wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani na każdą ewentualność.

***

Potrzebujesz praktycznego wyposażenia do ogrodu? Odwiedź stronę Bazkar i poznaj najnowsze trendy oraz opinie ekspertów z branży.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Odzież robocza na zimę – jak wybrać?Odzież robocza na zimę – jak wybrać? Odzież robocza to niezwykle istotny element wyposażenia każdego pracownika. Zima to jednak szczególny czas, kiedy trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie pracownika. Specjalistyczna odzież robocza umożliwi pracę zarówno wewnątrz, jak i na […]
  • Wybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakościWybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakości Podczas remontu łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na baterie łazienkowe. Spełniająca najwyższe standardy wykonania armatura zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz wieloletnią wytrzymałość. Warto postawić na sprawdzone i cenione marki, […]
  • Remont w domu – czy takie to straszne?Remont w domu – czy takie to straszne? Często zdarza się słyszeć historie od bliskich nam osób, czy też znajomych o nieudanych remontach mieszkania za sprawą nieodpowiednio dobranej ekipy remontowej, która nie wykonała pracy jak należy. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo wybrać […]
  • Pokój dziecka – jak wybrać najważniejsze elementy wyposażenia?Pokój dziecka – jak wybrać najważniejsze elementy wyposażenia? Pokój malucha to jego królestwo, w którym dorośli stanowią co najwyżej straż lub do którego mogą przychodzić w gości. Ich zadaniem jest jednak zapewnienie dziecku takich warunków, żeby mogło się ono skupić na zabawie lub nauce w bezpiecznym i […]
  • Klimatyzacja domowa – jak wybrać odpowiedni sprzęt?Klimatyzacja domowa – jak wybrać odpowiedni sprzęt? Obecnie klimatyzacja w domu to bardzo powszechne rozwiązanie. Najbardziej komfortowa temperatura dla człowieka w budynku latem to 23-26 stopni. Aby była ona możliwa do osiągnięcia niezbędne jest zakupienie klimatyzatora. Czym kierować się przy […]