Jakich mebli potrzebujemy w każdym ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas na przyjemnej rekreacji, zabawie lub spotkaniach towarzyskich. Aby zapewnić sobie idealne warunki do odpoczynku, trzeba zadbać o to, żeby znalazły się w nim wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Okazuje się bowiem, że nawet w ekstremalnie małych ogródkach dzięki odpowiednim meblom można zbudować w pełni komfortową i praktyczną przestrzeń. Czego potrzebujemy i jak zaplanować ogród, żeby spełniał oczekiwania wszystkich domowników oraz gości? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Najważniejsze strefy w ogrodzie – jak podzielić przestrzeń?

Ogród służy przede wszystkim do rekreacji i relaksu. Z tego względu najważniejszą jego częścią staje się najczęściej przestrzeń do odpoczynku. Może się ona znajdować na zadaszonym tarasie, w wolnostojącej altanie lub bezpośrednio – w samym ogrodzie.

Drugim elementem, który nie pojawia się co prawda we wszystkich ogrodach, jednak bywa niezmiernie istotny, jest plac zabaw dla maluchów. Dzieci powinny mieć własne miejsce wyposażone w odpowiednie sprzęty, przeznaczone do przyjemnej i bezpiecznej zabawy.

Wsparciem dla obu typów stref bywa wygodne i odpowiednio zaopatrzone zaplecze, w którym chowamy wszystkie potrzebne produkty, sprzęty oraz narzędzia.

Nie zapominajmy także o tym, że w ogrodzie musi pojawiać się natura. W zależności od typu aranżacji oraz wybranej stylistyki wybór okazów flory może się nieco różnić, jednak kwiaty, byliny, krzewy i inne rośliny ozdobne stanowią podstawę dekoracji oraz budowania nastroju w każdej ogrodowej przestrzeni.

Jakie meble są niezbędne w ogrodzie? Najważniejsze elementy wyposażenia

Każda ze stref (wypoczynkowa i robocza) wymagają odpowiednich sprzętów oraz wyposażenia, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania w każdej sytuacji. Poniżej prezentujemy najprzydatniejsze meble ogrodowe.

Czego potrzebujemy w naszych ogrodach?

Fotele i krzesła do ogrodu

Skoro pragniemy w ogrodzie wypoczywać, to potrzebujemy wygodnych krzeseł lub foteli. W większych przestrzeniach, szczególnie na tarasach, niektórzy ustawiają nawet sofy i narożniki, na których łatwo można zmieścić większą ilość domowników oraz gości.

Czym mają wyróżniać się meble do siedzenia? Powinny być wygodne, odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w praktyczne podłokietniki. Dla maksymalnego komfortu często nakłada się na nie miękkie poduchy, które stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Stoły do ogrodu – duże i małe

Same krzesła i fotele to jeszcze za mało. Potrzebujemy oczywiście stołów. Mogą być one duże lub małe. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Jeśli planujemy po prostu przyjemnie się relaksować z kubkiem kawy lub w gronie znajomych, którzy wpadają popołudniami na kawę, to idealnym rozwiązaniem są niewielkie stoliki kawowe.

Jeżeli natomiast planujemy regularnie wydawać obiady lub kolacje w plenerze albo chcemy spożywać rodzinne śniadania na świeżym powietrzu, wówczas lepiej postawić na pełnowymiarowe, wysokie stoły do ogrodu.

Schowki, skrzynie i szafy – magazynowanie pod kontrolą

Skoro spędzamy sporo czasu w ogrodach, to niezbędne w takich przestrzeniach są również praktyczne przestrzenie do magazynowania. Potrzebujemy ich w części rekreacyjnej, aby schować dodatkowe koce, poduszki lub rozmaite inne akcesoria. Nie da się także obyć bez nich w przypadku wszystkich sprzętów typowo ogrodniczych – narzędzi, chemii ogrodowej oraz rozmaitych przedmiotów, które zawsze potrzebujemy mieć pod ręką w trakcie prac na grządkach.

Skrzynie lub szafy powinny być pojemne i trwałe oraz gwarantować odpowiednie zabezpieczenie wszelkich akcesoriów. W przypadku chemii oraz ostrych narzędzi warto zadbać o to, żeby nie mieli do nich dostępu najmłodsi użytkownicy ogrodów.

Domki dla dzieci

W ogrodach użytkowanych przez maluchy przydają się oczywiście praktyczne i funkcjonalne place zabaw, w których centrum coraz częściej ustawia się domki modułowe. Składają się one z głównej części do zabaw oraz dostawianych huśtawek i zjeżdżalni.

Tego typu wyposażenie sprawdza się w samym ogrodzie, na tarasie, a w okresie zimowym bez trudu można przetransportować je do domów i wykorzystywać do zabaw w pokoju dziecięcym.

Gdy urządzisz swój wymarzony ogród, pomyśl o kociołku żeliwnym – https://dekorowisko.pl/kociolki-zeliwne który pozwoli Ci przygotować smakołyki dla całej rodziny na świeżym powietrzu.

Funkcjonalny ogród – dopasowany do potrzeb użytkowników

Ogród może być prawdziwą oazą dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Trzeba tylko zadbać o to, żeby wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani na każdą ewentualność.

***

Potrzebujesz praktycznego wyposażenia do ogrodu? Odwiedź stronę Bazkar i poznaj najnowsze trendy oraz opinie ekspertów z branży.

Podobne posty

  • Co warto wiedzieć o fotowoltaice, zanim zdecydujesz się na instalację?Co warto wiedzieć o fotowoltaice, zanim zdecydujesz się na instalację? Fotowoltaika jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nie ma w tym nic dziwnego – energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne jest doskonałą alternatywą dla eksploatacji coraz droższej energii.Co warto […]
  • Tablet Getac F110 i terminal Zebra TC57 – niewielkie urządzenia o dużych możliwościachTablet Getac F110 i terminal Zebra TC57 – niewielkie urządzenia o dużych możliwościach Wielu pracowników zmuszonych jest wykonywać czynności zawodowe niekiedy w bardzo trudnych warunkach – szczególnie jeżeli odbywają się one na świeżym powietrzu.Wielu pracowników zmuszonych jest wykonywać czynności zawodowe niekiedy w bardzo […]
  • Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować? Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, […]
  • Jak ciekawie urządzić mały przedpokój?Jak ciekawie urządzić mały przedpokój? Zazwyczaj główna uwaga podczas aranżowania domowych wnętrz skupia się na kuchni, salonie i sypialni. Często zapomina się o pomieszczeniu, które stanowi bramę do każdego mieszkania lub domu, czyli o przedpokoju. Bywa on zaniedbywany, zwłaszcza […]
  • Które rośliny cebulowe sadzimy jesienią?Które rośliny cebulowe sadzimy jesienią? Jesień to bardzo piękny i klimatyczny czas, który można wykorzystać m.in. na sadzenie roślin cebulowych. Trzeba mieć jednak na ten temat odpowiednie pojęcie, aby wiedzieć, które z roślin sadzi się właśnie o tej porze roku.Kwiaty sadzone […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]