18 października 2020

Jakich mebli potrzebujemy w każdym ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas na przyjemnej rekreacji, zabawie lub spotkaniach towarzyskich. Aby zapewnić sobie idealne warunki do odpoczynku, trzeba zadbać o to, żeby znalazły się w nim wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Okazuje się bowiem, że nawet w ekstremalnie małych ogródkach dzięki odpowiednim meblom można zbudować w pełni komfortową i praktyczną przestrzeń. Czego potrzebujemy i jak zaplanować ogród, żeby spełniał oczekiwania wszystkich domowników oraz gości? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Najważniejsze strefy w ogrodzie – jak podzielić przestrzeń?

Ogród służy przede wszystkim do rekreacji i relaksu. Z tego względu najważniejszą jego częścią staje się najczęściej przestrzeń do odpoczynku. Może się ona znajdować na zadaszonym tarasie, w wolnostojącej altanie lub bezpośrednio – w samym ogrodzie.

Drugim elementem, który nie pojawia się co prawda we wszystkich ogrodach, jednak bywa niezmiernie istotny, jest plac zabaw dla maluchów. Dzieci powinny mieć własne miejsce wyposażone w odpowiednie sprzęty, przeznaczone do przyjemnej i bezpiecznej zabawy.

Wsparciem dla obu typów stref bywa wygodne i odpowiednio zaopatrzone zaplecze, w którym chowamy wszystkie potrzebne produkty, sprzęty oraz narzędzia.

Nie zapominajmy także o tym, że w ogrodzie musi pojawiać się natura. W zależności od typu aranżacji oraz wybranej stylistyki wybór okazów flory może się nieco różnić, jednak kwiaty, byliny, krzewy i inne rośliny ozdobne stanowią podstawę dekoracji oraz budowania nastroju w każdej ogrodowej przestrzeni.

Jakie meble są niezbędne w ogrodzie? Najważniejsze elementy wyposażenia

Każda ze stref (wypoczynkowa i robocza) wymagają odpowiednich sprzętów oraz wyposażenia, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania w każdej sytuacji. Poniżej prezentujemy najprzydatniejsze meble ogrodowe.

Czego potrzebujemy w naszych ogrodach?

Fotele i krzesła do ogrodu

Skoro pragniemy w ogrodzie wypoczywać, to potrzebujemy wygodnych krzeseł lub foteli. W większych przestrzeniach, szczególnie na tarasach, niektórzy ustawiają nawet sofy i narożniki, na których łatwo można zmieścić większą ilość domowników oraz gości.

Czym mają wyróżniać się meble do siedzenia? Powinny być wygodne, odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w praktyczne podłokietniki. Dla maksymalnego komfortu często nakłada się na nie miękkie poduchy, które stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Stoły do ogrodu – duże i małe

Same krzesła i fotele to jeszcze za mało. Potrzebujemy oczywiście stołów. Mogą być one duże lub małe. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Jeśli planujemy po prostu przyjemnie się relaksować z kubkiem kawy lub w gronie znajomych, którzy wpadają popołudniami na kawę, to idealnym rozwiązaniem są niewielkie stoliki kawowe.

Jeżeli natomiast planujemy regularnie wydawać obiady lub kolacje w plenerze albo chcemy spożywać rodzinne śniadania na świeżym powietrzu, wówczas lepiej postawić na pełnowymiarowe, wysokie stoły do ogrodu.

Schowki, skrzynie i szafy – magazynowanie pod kontrolą

Skoro spędzamy sporo czasu w ogrodach, to niezbędne w takich przestrzeniach są również praktyczne przestrzenie do magazynowania. Potrzebujemy ich w części rekreacyjnej, aby schować dodatkowe koce, poduszki lub rozmaite inne akcesoria. Nie da się także obyć bez nich w przypadku wszystkich sprzętów typowo ogrodniczych – narzędzi, chemii ogrodowej oraz rozmaitych przedmiotów, które zawsze potrzebujemy mieć pod ręką w trakcie prac na grządkach.

Skrzynie lub szafy powinny być pojemne i trwałe oraz gwarantować odpowiednie zabezpieczenie wszelkich akcesoriów. W przypadku chemii oraz ostrych narzędzi warto zadbać o to, żeby nie mieli do nich dostępu najmłodsi użytkownicy ogrodów.

Domki dla dzieci

W ogrodach użytkowanych przez maluchy przydają się oczywiście praktyczne i funkcjonalne place zabaw, w których centrum coraz częściej ustawia się domki modułowe. Składają się one z głównej części do zabaw oraz dostawianych huśtawek i zjeżdżalni.

Tego typu wyposażenie sprawdza się w samym ogrodzie, na tarasie, a w okresie zimowym bez trudu można przetransportować je do domów i wykorzystywać do zabaw w pokoju dziecięcym.

Gdy urządzisz swój wymarzony ogród, pomyśl o kociołku żeliwnym – https://dekorowisko.pl/kociolki-zeliwne który pozwoli Ci przygotować smakołyki dla całej rodziny na świeżym powietrzu.

Funkcjonalny ogród – dopasowany do potrzeb użytkowników

Ogród może być prawdziwą oazą dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Trzeba tylko zadbać o to, żeby wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani na każdą ewentualność.

***

Potrzebujesz praktycznego wyposażenia do ogrodu? Odwiedź stronę Bazkar i poznaj najnowsze trendy oraz opinie ekspertów z branży.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści