Jakich mebli potrzebujemy w każdym ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas na przyjemnej rekreacji, zabawie lub spotkaniach towarzyskich. Aby zapewnić sobie idealne warunki do odpoczynku, trzeba zadbać o to, żeby znalazły się w nim wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Okazuje się bowiem, że nawet w ekstremalnie małych ogródkach dzięki odpowiednim meblom można zbudować w pełni komfortową i praktyczną przestrzeń. Czego potrzebujemy i jak zaplanować ogród, żeby spełniał oczekiwania wszystkich domowników oraz gości? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Najważniejsze strefy w ogrodzie – jak podzielić przestrzeń?

Ogród służy przede wszystkim do rekreacji i relaksu. Z tego względu najważniejszą jego częścią staje się najczęściej przestrzeń do odpoczynku. Może się ona znajdować na zadaszonym tarasie, w wolnostojącej altanie lub bezpośrednio – w samym ogrodzie.

Drugim elementem, który nie pojawia się co prawda we wszystkich ogrodach, jednak bywa niezmiernie istotny, jest plac zabaw dla maluchów. Dzieci powinny mieć własne miejsce wyposażone w odpowiednie sprzęty, przeznaczone do przyjemnej i bezpiecznej zabawy.

Wsparciem dla obu typów stref bywa wygodne i odpowiednio zaopatrzone zaplecze, w którym chowamy wszystkie potrzebne produkty, sprzęty oraz narzędzia.

Nie zapominajmy także o tym, że w ogrodzie musi pojawiać się natura. W zależności od typu aranżacji oraz wybranej stylistyki wybór okazów flory może się nieco różnić, jednak kwiaty, byliny, krzewy i inne rośliny ozdobne stanowią podstawę dekoracji oraz budowania nastroju w każdej ogrodowej przestrzeni.

Jakie meble są niezbędne w ogrodzie? Najważniejsze elementy wyposażenia

Każda ze stref (wypoczynkowa i robocza) wymagają odpowiednich sprzętów oraz wyposażenia, żeby zapewnić maksymalny komfort użytkowania w każdej sytuacji. Poniżej prezentujemy najprzydatniejsze meble ogrodowe.

Czego potrzebujemy w naszych ogrodach?

Fotele i krzesła do ogrodu

Skoro pragniemy w ogrodzie wypoczywać, to potrzebujemy wygodnych krzeseł lub foteli. W większych przestrzeniach, szczególnie na tarasach, niektórzy ustawiają nawet sofy i narożniki, na których łatwo można zmieścić większą ilość domowników oraz gości.

Czym mają wyróżniać się meble do siedzenia? Powinny być wygodne, odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w praktyczne podłokietniki. Dla maksymalnego komfortu często nakłada się na nie miękkie poduchy, które stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Stoły do ogrodu – duże i małe

Same krzesła i fotele to jeszcze za mało. Potrzebujemy oczywiście stołów. Mogą być one duże lub małe. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Jeśli planujemy po prostu przyjemnie się relaksować z kubkiem kawy lub w gronie znajomych, którzy wpadają popołudniami na kawę, to idealnym rozwiązaniem są niewielkie stoliki kawowe.

Jeżeli natomiast planujemy regularnie wydawać obiady lub kolacje w plenerze albo chcemy spożywać rodzinne śniadania na świeżym powietrzu, wówczas lepiej postawić na pełnowymiarowe, wysokie stoły do ogrodu.

Schowki, skrzynie i szafy – magazynowanie pod kontrolą

Skoro spędzamy sporo czasu w ogrodach, to niezbędne w takich przestrzeniach są również praktyczne przestrzenie do magazynowania. Potrzebujemy ich w części rekreacyjnej, aby schować dodatkowe koce, poduszki lub rozmaite inne akcesoria. Nie da się także obyć bez nich w przypadku wszystkich sprzętów typowo ogrodniczych – narzędzi, chemii ogrodowej oraz rozmaitych przedmiotów, które zawsze potrzebujemy mieć pod ręką w trakcie prac na grządkach.

Skrzynie lub szafy powinny być pojemne i trwałe oraz gwarantować odpowiednie zabezpieczenie wszelkich akcesoriów. W przypadku chemii oraz ostrych narzędzi warto zadbać o to, żeby nie mieli do nich dostępu najmłodsi użytkownicy ogrodów.

Domki dla dzieci

W ogrodach użytkowanych przez maluchy przydają się oczywiście praktyczne i funkcjonalne place zabaw, w których centrum coraz częściej ustawia się domki modułowe. Składają się one z głównej części do zabaw oraz dostawianych huśtawek i zjeżdżalni.

Tego typu wyposażenie sprawdza się w samym ogrodzie, na tarasie, a w okresie zimowym bez trudu można przetransportować je do domów i wykorzystywać do zabaw w pokoju dziecięcym.

Funkcjonalny ogród – dopasowany do potrzeb użytkowników

Ogród może być prawdziwą oazą dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Trzeba tylko zadbać o to, żeby wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani na każdą ewentualność.

***

Potrzebujesz praktycznego wyposażenia do ogrodu? Odwiedź stronę Bazkar i poznaj najnowsze trendy oraz opinie ekspertów z branży.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Dom parterowy czy piętrowy – jak dokonać odpowiedniego wyboru?Dom parterowy czy piętrowy – jak dokonać odpowiedniego wyboru? Budowa domu to poważna inwestycja, która realizowana jest na lata. Przed rozpoczęciem budowy nasuwa się wiele pytań. Co będzie lepsze? Dom parterowy czy piętrowy? Warto dobrze przemyśleć obie opcje. Zalety domu parterowego Każdy z nas marzy […]
  • Budki lęgowe i karmniki dla ptaków do ogrodu i nie tylkoBudki lęgowe i karmniki dla ptaków do ogrodu i nie tylko Ptaki należą do niezwykle cennych stworzeń w naszym środowisku. To właśnie im zawdzięczamy wiele pozytywnych aspektów, w tym m.in. skuteczną walkę ze szkodnikami. Niestety w ostatnich latach ze względu na postęp technologii, rozwój cywilizacji […]
  • Industrialna kuchnia – poznaj 4 zalety aranżacji!Industrialna kuchnia – poznaj 4 zalety aranżacji! Urządzanie kuchni wielu kojarzy się z ogromnymi wydatkami i rozterkami przy wyborze funkcjonalnych i designerskich jednocześnie mebli. Dla tych, którzy chcieliby wykorzystać jak najlepiej kuchenną przestrzeń, doskonałym wyjściem będzie […]
  • Czy sztuczna trawa to dobre rozwiązanie na balkon lub taras?Czy sztuczna trawa to dobre rozwiązanie na balkon lub taras? W przeciwieństwie do prawdziwej, sztuczna trawa niezależnie od stanu pogody jest zawsze intensywnie ubarwiona, odporna na zmienne warunki klimatyczne i choroby. Nie trzeba jej również kosić, nawozić ani podlewać. Atrakcyjnym wyglądem […]
  • Modny salon – trendy w projektowaniu wnętrz 2020Modny salon – trendy w projektowaniu wnętrz 2020 Jeżeli marzysz o zaprojektowaniu salonu zgodnie z najnowszymi trendami, ten artykuł jest dla Ciebie! Trendy nie tylko w projektowaniu wnętrz, ale także w różnych innych dziedzinach potrafią zmieniać się nie tylko co roku, ale także co sezon. […]