29 listopada 2023

Jaki rodzaj materaca jest najzdrowszy?

Jaki materac jest najzdrowszy do spania? To pytanie zadaje sobie każdy, kto poszukuje nowego materaca do swojej sypialni. Odpowiedni materac zapewni komfortowy i zdrowy sen oraz pomoże zredukować bóle pleców i nadmierne napięcie mięśniowe. Na rynku mamy wiele rodzajów materaców, a ich różnorodność może prowadzić w dezorientację. Jaki zatem będzie najzdrowszy materac do spania oraz czym kierować się podczas jego wyboru?

Dobrze dobrany materac – czyli jaki?

W skrócie można by powiedzieć, że najzdrowsze materace do spania to materace dobrane do potrzeb swoich użytkowników. Niestety, wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy, a wpływać na niego będą takie czynniki jak chociażby masa ciała, ulubiona pozycja snu czy też indywidualne preferencje. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli poszukujemy jednego materaca dla dwóch osób, między którymi jest zauważalna różnica wagowa.

Dlaczego zbyt twardy lub zbyt miękki materac może zaszkodzić?

Źle dobrany materac nie tylko nie pozwoli na osiągnięcie odprężającego snu, ale także spowodować może pewne dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa, bóle głowy, napięte mięśnie czy rozdrażnienie. Materac o odpowiedniej twardości umożliwia z kolei regenerację organizmu i stanowić będzie podstawę profilaktyki zdrowotnej. Zdrowy materac to produkt dopasowany do masy ciała użytkownika. W przypadku materaców posiłkować możemy się następującą skalą twardości:

  • H1 – materace miękkie (do 60 kg)
  • H2 – materace średnie (60-80 kg);
  • H3 – materace twarde (80-110 kg);
  • H4 – materace bardzo twarde (110-130 kg);
  • H5 – materace ultra twarde (>130 kg).

W przypadku materaców dwuosobowych, jeśli każdy z partnerów mieści się w tym samym przedziale wagowym, to dobór materaca nie stanowi problemu. Gorzej, jeśli różnica jest już większa. W takiej sytuacji będą najlepsze materace posiadające dwie strefy twardości – dopasują się one do kształtu ciała każdego z użytkowników. Niestety, nie ma na rynku zbyt wiele modeli materaców o dwóch twardościach. Sklepem, w którym można znaleźć takie materace 140×200 jest renomowany polski dystrybutor Materace dla Ciebie.

gorgeous-elegant-mature-woman-shopping-new-orthopedic-bed.jpg

Jakie materace są najzdrowsze?

Jakie są najzdrowsze materace dla dorosłych? Tu również rolę grają kwestie indywidualne. Wybierając materac, pod uwagę należy brać nie tylko jego twardość, ale także rodzaj komponentów – one również wpływają na komfort użytkowania. W sklepie Materace dla Ciebie znajdziemy ogromną różnorodność produktów, dzięki czemu możemy wybrać materac optymalnie dopasowany do naszych potrzeb.

Materace piankowe 140×200 cm

materac-piankowy-1.png

Materac piankowy 140×200 cm to częste rozwiązanie. Modele piankowe różnią się jednak między sobą. Jednym z najczęściej wybieranych typów jest materac lateksowy, uważany za gwaranta zdrowego snu. Pianka lateksowa ma wysoką sprężystość, ogromne znaczenie ma też dobra cyrkulacja powietrza i jego właściwości antybakteryjne. 

Oprócz materaców lateksowych znajdziemy także inne rodzaje pianek: trwałą piankę poliuretanową, dobrze oddychającą piankę wysokoelastyczną HR czy też piankę termoelastyczną visco, która jest szczególnie polecana osobom cierpiącym z powodu bólu pleców.

Materace kieszeniowe 140×200 cm

posejdon-plus.jpeg

Osoby poszukujące najzdrowszego materaca 140×200 cm często sprawdzają ofertę modeli kieszeniowych. I jest w tym sporo sensu, gdyż są to materace zapewniające wysoką jakość snu, nierzadko polecane osobom z bólami kręgosłupa.

Materac kieszeniowy posiada doskonałą elastyczność punktową, czym znacznie przewyższa jakościowo tradycyjne modele sprężynowe. Taki materac reaguje na ciężar ciała wyłącznie w miejscu nacisku – taki produkt nie przenosi drgań, przez co nie tylko idealnie dopasowuje się do ciała, ale także zapewnia właściwy komfort każdemu śpiącemu partnerowi. Kieszeniowe materace 140×200 to bardzo dobry wybór dla par, które zastanawiają się jaki materac do spania kupić!

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści