21 kwietnia 2021

Jak zabezpieczyć meble przed dzieckiem?

Małe dziecko uwielbia się bawić, ale nie zawsze ta zabawa jest dla niego bezpieczna. W domowych, z pozoru niegroźnych przedmiotach czyha niebezpieczeństwo i możliwość doznania urazów. W jaki sposób zabezpieczyć meble przed dzieckiem, aby spokojnie mogło bawić się w swoim pokoju?

Przede wszystkim, kupując meble zwracajcie uwagę na ich budowę i kształt. Te nie powinny mieć ostrych kantów czy metalowych części. Niewskazane są również luźne i małe kawałki, które da się oderwać i połknąć. Jeżeli kupujecie łóżeczko, komodę lub przewijak (te ostatnie artykuły można połączyć kupując komodę z przewijakiem, którą znajdziecie, np. tutaj https://mebel4u.pl/komody-z-przewijakiem), starajcie się dobrać meble stworzone z naturalnych materiałów, w pełni bezpiecznych dla noworodka.

Co zrobić, aby meble były bezpieczne?

Przede wszystkim zabezpiecz kanty. Możesz owinąć je folią bąbelkową lub innymi materiałami, które uchronią dziecko przed skutkami upadku. Pamiętaj, że ostre wykończenia na meblach mogą być bardzo groźne, bo łatwo przetną skórę dziecka i mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia mózgu.

Przejrzyj też wyposażenie pokoju i miejsc, w których mały człowiek się bawi i przebywa. Odkręć małe klamki, zabezpiecz szuflady przed otwarciem, a także zobacz czy nie ma innych małych elementów, które maluch może, np. połknąć.

Zwróć uwagę również na metalowe elementy czy ostre krańce. Dziecku łatwo jest rozciąć skórę, a bolesna rana może mieć wpływ na jego zdrowie w późniejszym czasie.

Czy warto wynosić meble?

Niektórzy po prostu pozbywają się wielu mebli, gdy na świat przyjdzie dziecko. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie zawsze. Nowe elementy też trzeba zabezpieczyć, stąd zdecydowanie korzystniej zakupić lepsze meble do pokoju dziecka, a stare przedmioty po prostu dobrze przejrzeć.

Pamiętajcie, żeby czas na zabezpieczenie mebli poświęcić przed narodzinami. To sposób, który zapewni Wam spokojne działanie, a przede wszystkim radość z nowego członka rodziny, zamiast prac nad ochronnymi sposobami.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści