Dom w technologii szkieletowej to doskonała alternatywa dla tradycyjnego domu murowanego. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie sposób budowy swojego wymarzonego lokum.
Od czego zacząć budowę domu szkieletowego?
Dom szkieletowy wymaga stworzenia projektu i otrzymania wszystkich niezbędnych pozwoleń, włącznie z pozwoleniem na budowę. Etapem wstępnym jest wykonanie fundamentu, na którym zostanie posadowiony budynek. Wybór właściwej technologii wykonania fundamentu oraz staranność realizacji prac ziemnych gwarantują bezproblemowe użytkowanie budynku przez wiele lat. Wejdź na stronę i dowiedź się, kiedy warto rozważyć postawienie domu w technologii szkieletowej: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-kiedy-warto-rozwazyc-postawienie-domu-w-tej-technologii.
Dom szkieletowy w kilka tygodni
Na wcześniej przygotowanym, fundamencie rozłożona zostaje izolacja przeciwwilgociowa, a następnie następuje montaż gotowych elementów. Najpierw powstaje szkielet wykonany z drewnianych belek. Szkielet jest newralgicznym elementem budynku, dlatego drewno użyte do jego wykonania powinno zostać dokładnie wysuszone (maksymalnie 18% wilgotności). Należy również pamiętać o zabezpieczeniu go preparatami przeciwgrzybiczymi oraz przeciwogniowymi.
Do szkieletu mocowane są okładziny, tworzące ściany zewnętrzne. Płyty mocowane są w ten sposób, aby jednocześnie powstały otwory na drzwi i okna, nad którymi umieszczone będą nadproża.
Kolejnym etapem jest budowa ścian wewnętrznych i stropów, po czym następuje zadaszenie konstrukcji pokryciem dachowym montowanym na łatach i kontrłatach. Na tym etapie montowane są okna i drzwi i w tej sposób otrzymujemy stan surowy zamknięty.
Kolejnym etapem jest przymocowanie rynien i parapetów zewnętrznych, wykończenie elewacji, oraz umieszczenie termoizolacji od strony wewnętrznej budynku. Następnie zostają rozmieszczone wszelkie wymagane instalacje, po czym wykonawca montuje okładziny wewnętrzne, osiągając tym samym stan deweloperski. Na tym etapie wykonawca kończy budowę domu i przekazuje budynek.
Artykuł promowany.