11 kwietnia 2022

Jak wybrać szyby do kominka?

Szyby do kominka stanowią nie tylko ważny element wizualny zabudowanego wkładu, ale pełnią również konkretne funkcje praktyczne. Ich producenci doskonale wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo użytkowania, dlatego wykorzystują w swoich produktach szereg istotnych rozwiązań. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przede wszystkim i jak wybrać właściwą szybę kominkową.

1. Szkło kominkowe – czym się wyróżnia?

2. Szyby do kominka – różne rodzaje

3. Co zrobić, gdy szyba kominkowa się stłucze?

Szyby kominkowe dostępne są w ofertach standardowych. Możesz także zdecydować się na zakup szyby kominkowej na wymiar: dzięki temu zyskasz pewność doskonałego dopasowania. Tego typu rozwiązania znajdziesz chociażby na stronie https://szybydokominka24.pl/.

Szkło kominkowe – czym się wyróżnia?

Przede wszystkim warto podkreślić, że szkło kominkowe nie ma wiele wspólnego ze zwykłą taflą. Jego głównym zadaniem jest oddzielanie płonącego w komorze spalania ognia od pomieszczenia, dlatego musi wykazywać konkretne właściwości: wytrzymałość na bezpośredni wpływ temperatury i wysokie naprężenia termiczne, przekraczające nawet 800 stopni. Zwykłe szkło topi się już na poziomie 250 stopni, dlatego nie nadaje się do wykorzystania w kominkach.

Kominkowa szyba żaroodporna to ceramika, która zachowuje wizualne właściwości szkła i pozostaje idealnie przejrzysta. Dzięki temu płonący ogień stanowi istotny element dekoracyjny w twoim wnętrzu. Stylistykę i sposób wykończenia całości można dopasować do konkretnej aranżacji.

Szyby do kominka – różne rodzaje

Na rynku znajdziesz różne warianty szyb kominkowych. Do najpopularniejszych zaliczają się:

  • szyby pojedyncze i podwójne,
  • szyby pryzmatyczne – trójwarstwowe,
  • szyby samoczyszczące z powłoką wytrzymującą jeszcze wyższe temperatury.

Warto zdecydować się na indywidualne zamówienie szyby z określeniem dokładnych wymiarów szkła. Raczej nie poleca się zakupu tego typu produktów w sieciówkach. Oszczędność w tym przypadku ma charakter pozorny, gdyż są to egzemplarze niższej jakości, w których krawędzie szyby nie zostały oszlifowane. Warto również wiedzieć, że często nie można dobrze dopasować wymiarów ze względu na odkształcenia powstające na ramie podczas użytkowania kominka.

Co zrobić, gdy szyba kominkowa się stłucze?

Zacznijmy od tego, że możliwe jest ograniczenie ryzyka pęknięcia szyby pod warunkiem, że wybrana przez ciebie szyba do kominka będzie miała odpowiednią wytrzymałość i odporność temperaturową. Cena nie powinna stanowić w tym przypadku głównego kryterium. Jeśli już do pęknięcia lub stłuczenia dojdzie, konieczna będzie wymiana szyby na nową o właściwych parametrach.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści