24 sierpnia 2022

Jak wybrać samoprzylepną taśmę z nadrukiem?

Branża e-commerce rozwija się w szybkim tempie, stanowiąc istotny sektor polskiej gospodarki. Sprzedaż wysyłkowa towarów to niezwykle wymagająca działalność, przede wszystkim ze względu na liczną konkurencję i zakupy “na odległość”. Kluczową kwestią jest w tym przypadku odpowiednie zabezpieczenie przesyłki, a w tym niezbędne okazują się taśmy pakowe.

Dlaczego wybór odpowiedniej taśmy z nadrukiem jest ważny?

Taśma z nadrukiem pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również wizerunkową. Wybór odpowiedniego nośnika klejącego nie jest łatwym zadaniem. Taśma z nadrukiem powinna zapewniać ochronę na czas transportu i być odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych. Ponadto jest jednocześnie nośnikiem reklamy – zawiera logo, dane adresowe, informacje o aktualnych promocjach lub spersonalizowany komunikat do odbiorcy. Jako narzędzie marketingowe musi być więc estetycznie wykonana, a nadruk powinien prezentować wysoką jakość.

Jakość taśmy z nadrukiem

W biznesie warto stawiać na optymalne rozwiązania i wybierać wysokogatunkowe produkty. Taśmy z nadrukiem słabej jakości wpłyną bezpośrednio na odbiór marki przez klienta. Jeśli w trakcie przewożenia paczki taśma zostanie uszkodzona, odbiorca będzie miał świadomość nieprofesjonalnego podejścia sprzedawcy. Ponadto nieodpowiednio dobrana taśma z nadrukiem może spowodować uszkodzenie zawartości przesyłki, a to wiąże się już z reklamacją produktu i poniesieniem dodatkowych kosztów. Sam nadruk również nie może ulec uszkodzeniu, ponieważ nieczytelne znakowanie w żaden sposób nie będzie promowało marki.

Szerokość taśmy z nadrukiem

Właściwie dobrana taśma z nadrukiem ma za zadanie chronić zawartość przesyłki. Dlatego też tak ważne jest, aby rolka posiadała odpowiednią szerokość i szczelnie zakleiła opakowanie. Warto zaopatrzyć się w taśmy z nadrukiem o różnej szerokości, które bez problemu można dopasować do różnych rozmiarów opakowań. Co więcej, jeśli wybierzemy standardowe szerokości rolki, cena produktów nie będzie wysoka.

Rodzaj podłoża i kleju

Rodzaj taśmy z nadrukiem należy dostosować nie tylko do warunków, w których zaklejone opakowanie będzie magazynowane lub transportowane. Taśma i klej w niej zawarty powinny być dobrane również do oklejanego podłoża oraz do masy opakowania.

Taśmy akrylowe

Znajdują swoje zastosowanie w przemyśle, ale są także wykorzystywane w zakładach produkcyjnych i magazynach. Sprawdzą się również przy zwykłych pracach biurowych. Poradzą sobie z klejeniem chropowatych powierzchni, są odporne na promieniowanie UV oraz starzenie. Świetnie zabezpieczają towary przechowywane długoterminowo.

Taśmy Hot-Melt

Kauczuk syntetyczny, stosowany do produkcji tych taśm, wyróżnia się doskonałą przyczepnością. Opakowania, zaklejone taśmą Hot-Melt, mają zagwarantowaną odpowiednią ochronę zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach. Najczęściej używane są do zaklejania kartonów o dużej masie.

Taśmy solventowe

Nośnikiem klejącym w tej taśmie jest kauczuk naturalny połączony z żywicą o wysokiej sile klejenia. Taśmy solventowe są szeroko stosowane ze względu na ich funkcjonalność. Zabezpieczają zarówno niewielkie paczki, jak i przesyłki wielkogabarytowe.

Asortyment taśm z nadrukiem TCM Service

TCM Service oferuje swoim klientom bogaty asortyment taśm z nadrukiem. Oferta obejmuje taśmy wielu typów, dostępne w różnych szerokościach rolki i długościach nawoju. Do dyspozycji klientów jest również kreator nadruków, czyli komfortowe rozwiązanie ułatwiające zaprojektowanie taśmy z własnym znakowaniem.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści