25 sierpnia 2022

Jak wybrać odpowiednie rękawice robocze?

Bezpieczeństwo w pracy to podstawa, dlatego też podczas ciężkich prac fizycznych czy styczności z chemikaliami niezbędny jest odpowiedni ubiór. Elementem, którego nie może zabraknąć są rękawice robocze – dowiedz się, jak wybrać wytrzymałe rękawice do rodzaju wykonywanej pracy!

Rękawice robocze czy rękawice ochronne – które wybrać?

Wiele osób nie przywiązuje większej uwagi do poszczególnych rodzajów rękawic, dlatego też często można spotkać się z zamiennym używaniem obydwu tych określeń. Warto jednak wiedzieć, że klasyczne robocze rękawice będą jedynie chroniły przed zabrudzeniem dłoni oraz otarciami naskórka, dlatego też stosuje się je do mniej wymagających prac. W przypadku jednak, gdy praca wymusza kontakt ze szkodliwymi dla skóry substancjami lub podczas jej wykonywania istnieje duże ryzyko powstania poważniejszego wypadku, należy zabezpieczyć się wybierając odpowiednie rękawice robocze, których różne rodzaje znajdziesz na stronie https://www.glovex.com.pl/rekawice-robocze-ochronne.

Rękawice robocze ochronne – jakie są ich rodzaje?

W specjalistycznych sklepach można znaleźć szeroki wybór tego elementu odzieży ochronnej. Do najpopularniejszych zaliczyć można rękawice bawełniane, rękawice skórzane oraz rękawice powlekane gumą, posiadające wiele znaczące ciągi cyfr i liter bądź piktogramy. Informują one bowiem o przeznaczeniu rękawic oraz ich wytrzymałości, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni rodzaj do wykonywanej pracy. Z większością mniej wymagających zadań sprawdzą się rękawice robocze powlekane gumą, które znajdziesz na https://www.glovex.com.pl/rekawice-powlekane-guma. Jest to rodzaj rękawic przeznaczony między innymi do prac w ogrodzie, na budowie, w transporcie oraz na magazynach.

Chociaż zapewniają one pewny chwyt, nie zawsze uchronią w odpowiedni sposób przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli w swojej pracy mierzysz się z bardziej ryzykownymi zadaniami, lepszym wyborem będą skórzane rękawiczki robocze, które znajdziesz na stronie https://www.glovex.com.pl/rekawice-skorzano-tkaninowe. Ich materiał, w zależności od grubości skóry, zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa na wypadek styczności na przykład z ostrymi przedmiotami.

Wśród rękawic roboczych istnieją również specjalistyczne rękawice wzmacniane, przeznaczone do pracy z ogniem oraz gorącymi powierzchniami, a chroniące przed elektrycznością, które wykonane zostały z nieprzewodzących prądu materiałów. W przypadku pracy w niskiej temperaturze, najlepiej sprawdzą się natomiast rękawice robocze ocieplane, ochraniające zarówno przed uszkodzeniami skóry, jak i odmrożeniem dłoni. Prace, w których ma się styczność z substancjami chemicznymi, wymagają specjalnych rękawic, dlatego też niezwykle istotne jest sugerowanie się widniejącymi na nich oznaczeniami  – symbole informują bowiem o tym, z jakimi substancjami może mieć styczność dana para.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści