8 czerwca 2022

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do łazienki po remoncie?

Szykujesz się lub już jesteś w trakcie remontu łazienki i nie wiesz jak dobrać odpowiedni grzejnik? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika.

Remont łazienki to coś, przez co praktycznie każdy właściciel mieszkania musiał przejść w swoim życiu. Wymiana wszystkich elementów wyposażenia i ich odpowiedni dobór może wcale nie być tak prosta jak mogło by się wydawać. Jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki, o którym często się zapomina jest grzejnik łazienkowy. Jak wiedzieć który wybrać? Skąd mieć pewność, który model najlepiej sprawdzi się w nowej łazience? Czytajcie dalej, ponieważ w poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać odpowiedni grzejnik do świeżo wyremontowanej łazienki.

Grzejnik do łazienki – dokonaj prawidłowego wyboru

Przystępując do wyboru odpowiedniego grzejnika łazienkowego, pierwszym czynnikiem mającym wpływ na decyzję powinno być ustalenie rodzaju instalacji oraz sprawdzenie wielkości pomieszczenia, w którym ma zostać zainstalowany grzejnik. Styl, w jakim zostanie urządzona łazienka będzie tutaj odgrywał dalszą rolę, nie znaczy to jednak, że design grzejnika można całkowicie pominąć. Wybór grzejnika dekoracyjnego może sprawdzić się w nowocześnie urządzonych łazienkach, podczas gdy klasyczne białe kaloryfery najlepiej będą pasować w minimalistycznej łazience.

Grzejnik w łazience pełni wiele funkcji

Wybierając grzejnik do łazienki trzeba mieć też na uwadze, że bardzo często pełni on również dodatkowe funkcje ( oprócz tej podstawowej, czyli grzewczej ). Często suszymy na nim ręczniki czy też bieliznę. W związku z tym w łazienkach najczęściej spotkać można modele grzejników drabinkowych. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach są one powoli wypierane przez panelowe grzejniki dekoracyjne. Wybierając grzejnik do łazienki z całą pewnością należy zdecydować się na model wykonany ze stali odpornej na korozję – czyli takiej malowanej proszkowo.

Grzejnik łazienkowy – rodzaje

Jeżeli chodzi o typ grzejnika, może to być model wodny, czyli zasilany z instalacji C.O., elektryczny lub też połączenie obu, czyli grzejnik wodny z grzałką elektryczną. Dobierając grzejnik należy zwrócić baczną uwagę na jego moc. Do jej ustalenia konieczne jest poznanie dokładnych wymiarów łazienki. Na tej podstawie można bowiem najprościej dobrać model, który będzie miał odpowiedni zapas mocy ( przyjmuje się, że moc grzejnika łazienkowego powinna być o jakieś 20% większa niż sugerują wstępne obliczenia ).

Zwróć uwagę na gwarancję

Wybierając grzejnik łazienkowy, chcemy, żeby posłużył nam jak najdłużej. Warto zwrócić zatem uwagę na długość gwarancji udzielanej przez producenta. Im dłuższa, tym większa pewność co do jego niezawodności oraz wysokiej jakości.

Idealny grzejnik do łazienki – umiejscowienie ma znaczenie

Na sam koniec warto wspomnieć kilka słów o samym montażu grzejników łazienkowych. Grzejniki łazienkowe nie powinny być na pewno montowane zaraz przy umywalce czy też kabinie prysznicowej, jako że duża wilgotność nie służy tym urządzeniom. Pamiętajcie o zachowaniu odpowiednich odległości podczas planowania miejsca montażowego.

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści