15 kwietnia 2024

Jak wybrać łóżko małżeńskie?

Wybór wspólnego łóżka do sypialni bywa czasem wyzwaniem. „Jaki styl wybrać? Czy wystarczy nam drewniane łóżko małżeńskie 160×200 cm? A czy chcemy w ogóle łóżko z drewna czy może lepiej wybrać łóżko tapicerowane?” Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Tapicerowane vs. drewniane łóżko

Różnica między tymi dwoma rodzajami łóżek nie tkwi w ich jakości, ale raczej w tym, czego od nich oczekujesz. Na przykład tapicerowane łóżko małżeńskie nie pasuje do każdego stylu wnętrza. Dlatego najpierw musisz określić styl, w jakim chcesz urządzić Twoją sypialnię. Tapicerowane łóżko najlepiej pasuje do klasycznego wnętrza lub wnętrza w stylu glamour. Sypialnia w stylu minimalistycznym czy industrialistycznym bardziej będzie potrzebowała drewnianego łóżka małżeńskiego. Do nowoczesnej sypialni możesz wybrać oba rodzaje łóżek.

Zalety poszczególnych łóżek

Drewniane łóżko małżeńskie jest łatwe w utrzymaniu. Zwykle masz również możliwość wybrać wykończenie drewna – błyszczącą lakierowaną powłokę lub matowy olej. Możesz też wybrać inne niż naturalne wykończenie. W zależności od wykończenia wybierzesz odpowiedni środek do czyszczenia, a łóżko będzie zachowywać swój piękny wygląd przez lata. Kolejną zaletą jest to, że jeśli wybierzesz ponadczasowy design, możesz mieć sypialnię, która będzie Cię zachwycać przez wiele lat.

Tapicerowane łóżko ma często wezgłowie wypełnione pianą. Sprawia to, że przyjemnie jest usiąść w takim łóżku i poczytać książkę lub zjeść śniadanie. Należy jednak pamiętać, że takie łóżko dominuje w sypialni, dlatego dobieraj dodatki zgodnie ze stylem, w którym chcesz urządzić sypialnię. Z odpowiednimi dodatkami i meblami sypialnia nie będzie wyglądać eklektycznie.

Wymiary łóżka małżeńskiego

Przede wszystkim zwróć uwagę na długość łóżka. Długość łóżka powinna być o 20 cm większa niż wzrost osoby śpiącej na łóżku. Jeśli przynajmniej jeden z partnerów ma ponad 180 cm wzrostu, warto rozważyć łóżka o długości 220 cm.

Klasyczne łóżko małżeńskie ma wymiar 160×200 cm. Jest to powszechny rozmiar zarówno w przypadku łóżek tapicerowanych, jak i drewnianych. Jeżeli chodzi o większe szerokości można poszukać tapicerowanego lub drewnianego łóżka małżeńskiego o wymiarach 180×200 cm. Prawdziwą przyjemność z dużego łóżka poczujesz w łóżku o wymiarach 200×200 cm. Jeśli jesteś wyższy, warto wybrać tapicerowane lub drewniane łóżko małżeńskie o wymiarach 200×220 cm.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści