10 marca 2022

Jak oszczędzać wodę w małym przedsiębiorstwie?

Prowadzisz warsztat? A może masz firmę? Jak oszczędzać wodę w małym przedsiębiorstwie? Jeśli szukasz skutecznego sposobu, sprawdź nasze polecenie już teraz!

  1. Czym są pompy głębinowe?
  2. Pompy głębinowe – rodzaje
  3. Do jakich instalacji używa się pompy głębinowe?
  4. Jakie zalety i wady ma pompa głębinowa?

Zastanawiasz się, w jaki sposób obniżyć koszty związane z wodą w swoim przedsiębiorstwie lub warsztacie? Doskonałym rozwiązaniem są pompy głębinowe! Zanim jednak zdecydujesz się na ich zastosowanie, sprawdź dokładnie, czym są i jakie rodzaje pomp głębinowych można aktualnie znaleźć na rynku. Warto pamiętać, że pompy głębinowe to także świetna opcja dla gospodarstw domowych. Więcej szczegółów na temat produktów tego rodzaju znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym są pompy głębinowe?

Pompa głębinowa to takie urządzenie, które umożliwia pompowanie wody ze stosunkowo dużej głębokości. To najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu bez problemu pozyskasz wodę ze studni głębinowej. Buduje się je tak, aby mogły bez problemu pracować w wodzie. 

Do zadań pompy głębinowej zalicza się między innymi tłoczenie, obniżanie poziomu gruntowych wód, podwyższenie ciśnienia wody oraz wspomaganie takich systemów, jak wodociągi i instalacje nawadniające. W tym ostatnim przypadku pompy głębinowe sprawdzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i rolnym czy zakładach przemysłowych. 

Jeśli szukasz sprawdzonych pomp, sprawdź asortyment na https://ogrody24.pl, gdzie dostępne są nie tylko wspomniane wyżej rozwiązania, lecz także zestawy i zbiorniki hydroforowe. Gwarantujemy, że w tak rozbudowanej ofercie znajdziesz optymalną opcję dla swojego przedsiębiorstwa czy warsztatu. Nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z pełnym asortymentem. 

Pompy głębinowe – rodzaje

W ofercie wspomnianego wyżej sklepu internetowego znajdziesz wiele pomp głębinowych. Między sobą różnią się głównie średnicą. Oprócz tego dostępne są tak zwane pompy śrubowe. Czym są te urządzenia? Rodzajem pomp głębinowych, które świetnie sprawdzają się szczególnie z tymi cieczami, z którymi nie radzą sobie standardowe modele wirnikowe. Mamy tu na myśli szlam czy po prostu bardzo zanieczyszczoną wodę.

Do zalet pomp śrubowych zalicza się także bezproblemową pracę przy stosunkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Ponadto specjaliści uważają, że aktualnie są to najbardziej wytrzymałe pompy hydrauliczne dostępne na rynku. Te nieskomplikowane i proste w obsłudze urządzenia znajdziesz na stronie https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe/pompy-srubowe, gdzie dostępne są skuteczne i wydajne modele, wyróżniające się minimalistycznym kształtem. Niniejsze pompy śrubowe można bez problemu zamontować zarówno w pionie, jak i w poziomie. To ogromna zaleta, szczególnie jeśli woda, którą zamierzamy wypompowywać, ma niskie lustro.  

Do jakich instalacji używa się pompy głębinowe?

Pompy głębinowe wykorzystuje się w celu wydobywania wody z podziemnych ujęć wód. Dokładniej, ze studni głębinowych oraz zbiorników wolnostojących. Znajdą zastosowanie nie tylko w gospodarstwie domowym, lecz także w wielu gałęziach przemysłowych. Jeśli prowadzisz niewielkie przedsiębiorstwo lub warsztat, gwarantujemy, że takie rozwiązanie sprawdzi się przy tym doskonale. Jednocześnie korzystnie wpłynie na oszczędność wody w Twojej firmie.

Ponadto pompy głębinowe nierzadko stosuje się w przeróżnych branżach przemysłowych – na przykład w przemyśle kopalnianym w celu odwadniania podziemnych konstrukcji czy w branży naftowej. Znajdą zastosowanie również w przemyśle piwowarskim, rolniczym i w sieciach wodno-kanalizacyjnych. Pompy głębinowe można wykorzystać do wydobywania zarówno wód terminalnych, jak i mineralnych oraz do pompowania morskiej wody. 

Wydajną pompę głębinową, wykonaną ze stali nierdzewnej i innych trwałych materiałów, znajdziesz na stronie https://ogrody24.pl/pompy-glebinowe-3/pompa-glebinowa-3-sqibo-037-kw-ibo-z-15m-kablem.html. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno przy doprowadzaniu wody do warsztatu, jak i małego przedsiębiorstwa, budynku mieszkalnego oraz gospodarczego. Ponadto produkt ten poleca się do różnych systemów nawadniania obiektów oraz na tereny domków wakacyjnych, kempingów czy pól namiotowych. Na tle konkurencyjnych rozwiązań niniejsza pompa głębinowa wyróżnia się trwałość oraz wytrzymałość. Wybierając ten model pompy, masz pewność, że zagwarantuje długą i przede wszystkim bezawaryjną pracę. 

Jakie zalety i wady ma pompa głębinowa?

Pompy głębinowe mają wiele zalet. Z racji tego, że montuje się je wewnątrz studni, pracują dużo ciszej. Hałas jest skutecznie tłumiony przez ziemię. Nie zajmują również aż tak dużo miejsca w budynku. Ponadto są bardziej wydajne w porównaniu z rozwiązaniem ssącym o tej samej mocy – woda jest tłoczona, a nie zasysana. 

Warto również pamiętać o wadach pomp głębinowych, ponieważ w niektórych przypadkach mogą okazać się znaczące. Gdy dojdzie do jakiejkolwiek awarii pompy, aby ją usunąć, musimy wyciągnąć z odwiertu cały komponent – łącznie z rurą. Problematyczne może być również przygotowanie pompy tego rodzaju do pracy. Dlaczego? Ponieważ należy dokładnie wyliczyć zarówno długość, jak i średnicę zasilającego przewodu. Za mała średnica często skutkuje ryzykiem awarii oraz przebicia. Jak tego uniknąć?

Najlepiej zlecić wyliczenie specjalistom. W dobrym modelu chłodzenie silnika przebiega bezproblemowo, dzięki czemu pompowanie wody działa prawidłowo. Jeżeli nie wiesz, czy lepiej wybrać pompy hydroforowe, czy inne rozwiązanie do pompowania wody, sprawdź wydajność pompy, a w razie problemów skontaktuj się ze sprzedawcą.

Specjaliści w branży dobiorą najlepsze rozwiązanie do ciśnienia cieczy, w czym pomoże moc silnika oraz wykonanie sprzętu z materiałów odpornych na trudne warunki. Szeroki wybór pomp głębinowych pozwala znaleźć rozwiązanie odpowiednie do czerpania wody, co pozwoli uniezależnić się od sieci wodociągowej, a jednocześnie zabezpieczy przed problemami w instalacjach wodociągowych.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści