9 czerwca 2022

Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady

Chcesz zamówić kontener do gromadzenia i szybkiego wywozu śmieci podczas budowy? A może jesteś właścicielem domu wielorodzinnego i chcesz zorganizować niezawodny wywóz śmieci komunalnych? W każdym z tych przypadków przydatną okaże się dla Ciebie wiedza na temat cen wynajmu kontenerów na śmieci.

Co dokładnie obejmuje koszt wynajęcia kontenera?

Mimo to, że może Ci się wydawać, że cena wynajęcia kontenera obejmuje wyłącznie koszt samego miejsca na odpady, tak naprawdę zamawiając tego typu usługę płacisz za wiele rzeczy, w tym:

  • Podstawienie kontenera pod podany przez Ciebie adres;
  • Bezpośrednio za samą pojemność;
  • Wywóz śmieci z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu;
  • Utylizację wywiezionych śmieci zgodnie z obowiązującymi w kraju standardami.

Zdecydowanie możemy powiedzieć, że cena wynajmu kontenerów na śmieci w naszym kraju jest znacznie niższa niż cena samodzielnego zakupu i obsługi takich pojemników. Dlatego właśnie coraz więcej osób fizycznych, jak i podmiotów prawnych decyduje się na takie rozwiązanie, oszczędzając środki podczas prac naprawczych, remontowych lub związanych z obsługą procesów produkcyjnych.

Od czego zależy koszt arendy kontenera na odpady

Koszt kontenerów na odpady zależy od kilku czynników, takich jak: pojemność, sposób dostawy, czas podstawienia pojemnika, lokalizacja klienta, dostępność terenu itp. Każdy z wymienionych czynników zmniejsza lub zwiększa całkowity koszt usługi. Najlepiej, jeśli dostawę kontenera na odpady można uzgodnić z lokalnymi firmami, ponieważ ich usługi są zawsze tańsze, a także tacy specjaliści znają potrzeby klientów w konkretnej miejscowości. Na cenę wynajmu kontenera na śmieci zdecydowanie będzie oddziaływać też częstotliwość jego podstawiania i oddalenie miejsca, do którego realizuje się wywóz śmieci w celu ich utylizacji.

Ile średnio zapłacimy za wynajem kontenerów w Polsce

Jak zostało wyjaśnione wcześniej, średnie ceny wynajmu kontenerów w Polsce zależą od ich wymiarów, typu i rozmiaru śmieci. Do wynajęcia w Polsce są dostępne kontenery trzech typów i średnia cena usługi wynajmu pojemników na śmieci budowlane lub komunalne jest uwarunkowana przede wszystkim ich wielkością:

  • Małe kontenery o pojemności 1,7 m³. Koszt ich wynajmu wynosi średnio 150 zł, jednak jeśli współpracuje się z firmą na stałe, można liczyć, że usługa będzie kosztowała tylko 100 zł;
  • Średnie kontenery, których pojemność wynosi średnio 3-10 m³ kosztują ok. 300-500 zł za każdą jednostkę;
  • Duże kontenery o pojemności ponad 10 m³ mają największy koszt. Ich wynajem kosztuje około 600-800 zł. W ofercie niektórych firm są dostępne nawet kontenery o pojemności 40-50 m³, których koszt wynosi około 1000 zł, są przeznaczone do umieszczenia w nich śmieci gabarytowych.

Trzeba pamiętać, że kontenery na gruz mają wyższą cenę, gdyż powinny mieć grubsze ściany, a do ich przewozu jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Natomiast kontenery na czysty gruz kosztują około 40% mniej, niż pojemniki przeznaczone do zbierania i wywozu na wysypiska odpadów zmieszanych.

Gdzie zamówić wynajem kontenerów w przystępnej cenie

Niezależnie od tego, w którym rejonie Polski mieszkasz, kontenery na odpady budowlane, przemysłowe lub komunalne możesz wynająć za pośrednictwem portalu OTOmistrz. Jest to strona, która zgromadziła firmy i poszczególnych fachowców z całego kraju. Ci pracownicy mogą oferować swoje usługi klientom bez pośredników.

Wybierz najlepsze oferty na podstawie opinii innych klientów, porównaj cennik wynajmu kontenerów w kilku wybranych przez Ciebie firmach, a następnie złóż zamówienie w tej z nich, która zaproponuje najbardziej atrakcyjne warunki współpracy. Wszystko to możesz załatwić nie wychodząc z domu lub biura i na warunkach, które jak najbardziej będą spełniać Twoje oczekiwania!

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści