28 kwietnia 2021

Hale namiotowe, czyli nowoczesny przemysł

XXI wiek to ogromne możliwości, które czekają na wyciągnięcie ręki. Niegdyś budowa hali była obowiązkowym elementem inwestycji w przypadku przedsiębiorstw odpowiedzialnych za produkcję, magazynowanie itp. Dziś w tym celu możesz wykorzystać hale namiotowe, które są równie niezawodne i funkcjonalne, co standardowe murowane konstrukcje. Nie potrzebujesz jednak pozwolenia na budowę, a samo postawienie lub rozbiórka zajmą zaledwie kilka dni. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu rozwiązań? Zapraszamy do lektury!

Zastosowania hali namiotowej

Hale namiotowe to budynki wolnostojące, które pod względem funkcjonalności, nie różnią się od standardowych nieruchomości murowanych. Gdzie i kiedy hale namiotowe są najlepszym wyborem? Najczęściej wykorzystywane są one do szybkiej budowy:

  • warsztatów i firm usługowych (np. specjalistycznych zakładów lakierniczych, mechanicznych itp.);
  • hal produkcyjnych;
  • przemysłowych hal z branży przetwórstwa (np. różnego rodzaju sortownie itp.);
  • magazynów;
  • obiektów sportowych (np. jako zadaszone boiska do koszykówki, siatkówki lub kortów tenisowych).

Nie potrzebujesz pozwolenia? Zacznij działać już dziś – formalności dopełnisz później

Prawdopodobnie każdy przedsiębiorca zainteresowany inwestycją w hale namiotowe wie, że do ich budowy nie trzeba mieć pozwolenia – wystarczy samo zgłoszenie. Należy jednak uważać, gdyż taki stan rzeczy utrzymuje się zaledwie przez 180 dni. Po tym okresie hale namiotowe (niezależnie od wielkości, rodzaju i zastosowania) muszą zostać zdemontowane lub przedsiębiorca zobligowany jest do organizacji pozwolenia na budowę (oczywiście w trakcie trwania tych 180 dni).

Czy pozwolenie na budowę można uzyskać, gdy hala namiotowa jest już eksploatowana?

Tak. Pozwolenie na budowę należy uzyskać w ciągu ww. 180 dni od momentu postawienia hali na posesji firmy. Wniosek o pozwolenie na budowę należy złożyć w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym. Pierwszy wariant wykorzystywany jest w moment, w którym obiekt ma zostać wybudowany na administracyjnym terminie miasta, zaś w drugim, gdy powstanie on na terenie odpowiednim dla danego powiatu.

Do wypełnienia wniosku potrzebne są:

  • dane inwestora,
  • adres, pod którym stanie (lub już stoi) hala,
  • informacje dot. parametrów technicznych obiektu (czyli wymiary i kubatura).
  • załączniki (listę obejmuje m.in. projekt budowlany, plan działki budowlanej i akt własności terenu).

Czy hale namiotowe muszą być nowe?

Nie. Hale namiotowe używane to świetna inwestycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić dodatkowe środki, które możesz wykorzystać na większy lub bardziej zaawansowany projekt. W Ofercie Halenamiotoweuzywane.pl znajdziesz mnóstwo wysokiej jakości konstrukcji, które mimo tego, że pochodzą z rynku wtórnego, są w doskonałym stanie i zagwarantują Ci równie wysoki poziom satysfakcji, co propozycje hal fabrycznie nowych – przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zakupu.

Jak widać, hale namiotowe to fantastyczne rozwiązania o szerokim zakresie zastosowań i dużej ilości funkcjonalności. Warto więc wykorzystywać je w przemyśle, by w szybszy, prostszy i przede wszystkim tańszy sposób rozwijać swoje przedsiębiorstwo – zwłaszcza gdy nie potrzebujesz przez cały rok takich nieruchomości i niezbędne są one do prowadzenia firmy jedynie przez sezon trwający kilka miesięcy.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści