20 stycznia 2021

Grzejnik elektryczny do łazienki – najważniejsze cechy

Instalacja grzewcza odgrywa istotną rolę w budynku, bez niej nie byłoby możliwe normalne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich urządzeń, które spełniać będą swoją podstawową funkcję.

Instalacja grzewcza odgrywa istotną rolę w budynku, bez niej nie byłoby możliwe normalne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich urządzeń, które spełniać będą swoją podstawową funkcję. Grzejnik elektryczny do łazienki powinien posiadać pewne właściwości, które pozwalają na umieszczenie go w pomieszczeniu, w którym panują szczególne warunki. Jaki ogrzewacz powinniśmy wybrać?

Solidny i szczelny ogrzewacz elektryczny

Wielu producentów proponuje nam grzejniki dedykowane każdemu pomieszczeniu w mieszkaniu. Ogrzewanie sypialni bądź pokoju dziecka może odbywać się przy udziale kaloryferów o charakterze uniwersalnym. W łazience jednak panują odmienne warunki, które wymagają doboru odpowiedniego urządzenia. Grzejnik elektryczny do łazienki musi być przede wszystkim odporny na parę wodną, wilgoć oraz wodę. Solidna konstrukcja ochraniać musi wewnętrzne elementy, bowiem dostanie się do nich wody, mogłoby się wiązać z niebezpieczeństwem.

Grzejnik na prąd dedykowany łazience posiada stopień ochrony IP44. Jest to skrót od Index of Protection (współczynnika ochrony). Pierwsza cyfra 4 informuje nas o ochronie przed obiektami większymi niż 1 mm, a kolejna o ochronie przed bryzgającą wodą ze wszystkich kierunków. Jest to zatem informacja, która umożliwia nam zainstalowanie grzejnika w łazience. Producenci starają się wypuszczać na rynek urządzenia, które bez problemu umieścić możemy w każdym typie pomieszczenia. Jednak zawsze powinniśmy sprawdzić, czy ogrzewacz elektryczny posiada odpowiednie oznaczenia.

Grzejniki sterowane analogowo i cyfrowo

Grzejniki na prąd są doskonałym wyborem dla osób, które szczególnie cenią sobie wygodę i komfort. Wyposażone są zazwyczaj w wiele funkcji, znacznie ułatwiających codzienne użytkowanie. W zależności od potrzeb ogrzewacz sterowany może być analogowo lub cyfrowo. Pierwszy z nich stworzony został z myślą o osobach starszych bądź takich, które nie wymagają od urządzenia funkcji typowo rodzicielskich. Znaleźć w nim możemy opcje takie jak: pracę manualną, przełącznik trybu komfort/redukcja, programator tygodniowy, funkcję wykrywania otwartego okna czy adaptacyjnego startu.

Model sterowany cyfrowo posiada wszystkie powyższe cechy, a dodatkowo uzupełniony jest o kilka dodatkowych funkcji – np. TURBO (ekspresowe wypełnienie pomieszczenia ciepłym powietrzem), NIGHT (automatyczne obniżenie temperatury we wnętrzu nocą) oraz CHILD (zabezpieczenie powierzchni grzejnika przed oparzeniem przez dziecko). Warto zaznaczyć, iż grzejniki elektryczne są bezpieczne dla osób chorych i alergików, ponieważ nie spalają kurzu oraz nie wysuszają powietrza.

Artykuł promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści