30 lipca 2022

Gdzie wieszać i stawiać ramki na zdjęcia w nowoczesnym mieszkaniu?

Współczesne projekty wnętrz są bardzo różnorodne, gdyż tworzy się je z myślą o komforcie domowników. Niezależnie od tego czy wybierzemy wyrazisty styl vintage, czy elegancką aranżację glamour, sercem projektu zawsze będą dodatki. Odpowiedni ich dobór ma duże znaczeni i istotnie wpływa na harmonię pomieszczenia. W tym przypadku niezmiennie od lat sprawdzają się ramy na zdjęcia. Jednak gdzie powinny być ustawione, by stworzyć niepowtarzalny klimat?

Ramki do powieszenia – stylowa ozdoba ściany

Przed tworzeniem kompozycji należy wziąć pod uwagę fizyczne cechy otoczenia. Jeśli ramka do zdjęć zawieszona będzie w poziomie, optycznie poszerzy pomieszczenie. Natomiast pionowe ułożenie sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się wyższa. Należy pamiętać również o zachowaniu symetrii. Ramki na zdjęcia powinny znajdować się dokładnie na środku ściany lub mebla, nad którym mają zostać powieszone. Zalecaną wysokością jest linia wzroku dorosłej osoby. W przypadku większej kompozycji należy nakreślić górną i dolną granicę. Dzięki temu całość będzie spójna i harmonijna. Ma to szczególne znaczenie, gdy komponujemy galerię na ścianie wzdłuż schodów.

Istotny jest również dobór kształtu ram. Jeśli decydujemy się na różnorodne formy, musimy przyjąć zasadę, że ramy prostokątne okalają te o okrągłym kształcie. Cenną radą dla początkujących dekoratorów może okazać się zastosowanie papierowego szablonu ramki do powieszenia. Zdecydowane usprawni to proces projektowy i otworzy możliwość przetestowania różnych wariantów ułożenia.

Jak stworzyć kompozycję z ramek do postawienia?

Oprócz ściennych kompozycji warto wzbogacić pomieszczenie stojącymi dodatkami. Ramki do postawienia świetnie będą się prezentować nie tylko na komodzie, ale również na parapecie czy kominku. Jeśli decydujemy się na tradycyjną aranżację i stawiamy tylko jedną ramkę, warto zadbać o jej widoczność i wybrać model w odpowiednim rozmiarze. Jednak z ramek na zdjęcia można również budować barwne kompozycje. Wszystko zależy od doboru materiału, koloru i faktury, a przede wszystkim zawartości ramy.

By stworzyć wyjątkową ozdobę wnętrza, najlepiej wybrać ramki wykonane z tego samego materiału. Można wtedy dowolnie manewrować ich rozmiarem i kolorem. To doskonały sposób na stworzenie niebanalnej galerii rodzinnej, która z pewnością stanie się szczególną ozdobą pomieszczenia. Co więcej, w każdej chwili możemy dowolnie zmienić układ kompozycji. By ramki ze zdjęciami były widoczne, warto umieścić wokół źródło światła w postaci świecy lub paska LED.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści