31 sierpnia 2023

Gdzie najlepiej schować sejf?

Ochrona cennych przedmiotów i bezpieczeństwo osobiste to aspekty, które są coraz istotniejsze w społeczeństwie. Bardzo dużo osób posiada cenne przedmioty, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Świetnym rozwiązaniem są sejfy, które doskonale chronią wartościowe rzeczy przed kradzieżą czy zniszczeniem. Dzięki nim nie trzeba obawiać się o swoje kosztowności i mienie. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie schować sejf w domu, żeby spełniał on wszystkie swoje funkcje.

Sejf w domu – czy warto go mieć?

Kradzieże, włamania czy pożary stanowią realne zagrożenie dla majątku. W odpowiedzi na te obawy coraz więcej osób decyduje się na zakup sejfu domowego, który stanowi mechaniczne zabezpieczenie kosztowności przed kradzieżą. Co więcej, pomaga on też uporządkować wszystkie istotne dokumenty. Sejfy są odporne na wysoką temperaturę, dlatego są też dobrym zabezpieczeniem przed pożarem.

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup sejfu, jest zapewnienie ochrony przed kradzieżą i niepowołanym dostępem. Stanowi on fizyczną barierę dla potencjalnych złodziei — uniemożliwia im łatwy dostęp do cennych przedmiotów.

Dodatkowe zabezpieczenia sejfów

 Obecnie produkowane sejfy często wyposażone są w zaawansowane zabezpieczenia, np., czytniki linii papilarnych czy elektroniczne zamki, co jeszcze bardziej zwiększa poziom zabezpieczenia cennych przedmiotów.

Kupno najlepszej jakości sejfu, którego klasa zabezpieczenia potwierdzona jest certyfikatami, to nie wszystko. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo istotne jest też jego odpowiednie umieszczenie. W kolejnej części artykułu dowiesz się, gdzie schować sejf w domu i dlaczego jest to tak ważne.

Dlaczego wybranie odpowiedniego miejsca na sejf jest tak istotne?

Sejf to jeden z najskuteczniejszych narzędzi pozwalających na zabezpieczenie cennych przedmiotów, gotówki czy dokumentów przed kradzieżą bądź niepowołanym dostępem. Sam fakt jego posiadania nie wystarczy, żeby zapewnić najwyższy poziom zabezpieczenia różnego rodzaju cennych rzeczy. Bardzo istotną kwestią jest też wybór odpowiedniego miejsca na umieszczenie sejfu.

Sporo osób zastanawia się, gdzie ukryć sejf. Wybór odpowiedniego miejsca na jego instalację ma na celu utrudnienie potencjalnym złodziejom dostępu do cennych przedmiotów, np. gotówki, biżuterii czy niejawnych dokumentów.

Jeżeli sejf zostanie umieszczony w miejscu trudno dostępnym i dobrze ukrytym, ryzyko jego wykrycia i kradzieży będzie znacznie zmniejszone. Wiele osób decyduje się na umieszczenie go w ścianie bądź w podłodze. Nierzadko instalowany jest też w specjalnie zaprojektowanych wnękach. Priorytetem jest przede wszystkim to, żeby unikać miejsc, które są pierwszymi celami dla włamywaczy.

Gdzie schować sejf w domu? Podstawowe wskazówki

Jeżeli nie wiesz, gdzie ukryć sejf, żeby spełniał on swoją funkcję, koniecznie zapoznaj się z poniższymi poradami. Najlepiej będzie unikać oczywistych miejsc. Wiele osób decyduje się na zamontowanie pancernej skrytki w sypialni, co jest błędem, gdyż miejsce to jest jednym z pierwszych sprawdzanych przez włamywacza. Pierwszym obiektem poszukiwań skrytki jest też często gabinet.

Nowoczesne domy często wyposażone są nie tylko w skrytki pancerne, ale też w systemy alarmowe, dzięki którym włamywacz ma mało czasu na dostanie się do sejfu. Dlatego umieszczenie skrytki pancernej w nieoczywistym miejscu stanowi dla złodzieja dodatkowe utrudnienie.

Schowanie sejfu w nieoczywistym miejscu

Dobrym pomysłem jest schowanie sejfu w mniej oczywistym miejscu – takim, które nie wzbudza podejrzeń. Dlatego warto rozważyć kuchnię, łazienkę czy piwnicę, gdyż pomieszczenia te często są przeszukiwane przez złodzieja na samym końcu. Można też postawić na inne rozwiązania.

Często bywa tak, że złodziej pod presją włączonego alarmu, nie mogąc znaleźć skrytki pancernej, wybiera po prostu ucieczkę. Dlatego warto wiedzieć, gdzie ukryć sejf, żeby dostanie się do niego było trudnym zadaniem. Dobrą propozycją będzie ukrycie go w dużej szafie. Okazuje się, że niektóre skrytki pancerne przystosowane są do mocowania w meblach, dlatego zainstalowanie ich w garderobie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Gdzie ukryć sejf? Najlepsze miejsca na skrytkę pancerną

  • Bardzo popularnym wyborem na ukrycie skrytki pancernej jest wnętrze mebla, np. szafy. Sejfy meblowe nadają się do montażu nie tylko w szafach, ale też w komodach czy biurkach. Są one idealnym sposobem ochrony cennych przedmiotów, gdyż wyróżniają się dyskrecją — schowane wewnątrz mebla stanowią dodatkowe utrudnienie dla złodzieja. Ich zaletą jest też dość prosty montaż. Sejfy meblowe najczęściej instalowane są w sypialni bądź pomieszczeniu odizolowanym od salonu.
  • Jeżeli zastanawiasz się, gdzie schować sejf w domu, rozważ zamontowanie go w podłodze. Umieszczenie go w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni użytkowej będzie rozsądnym wyborem. Sejfy podłogowe warto umieścić w pobliżu ściany i przykryć np. dywanem bądź ciężkim meblem. Tego rodzaju skrytki pancerne to często proste i lekkie konstrukcje, jednak spełniają one odpowiednie normy antywłamaniowe.
  • Doskonałym miejscem na umieszczenie sejfu jest przestrzeń między stropami. Można go też postawić na półce i zasłonić np. obrazem. Sejfy rurowe bez trudu można zamontować pod tynkiem, dzięki czemu będą doskonale ukryte. Do tego celu wystarczy zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją i dokładnie wszystko zmierzyć. Sejfy tego rodzaju nie są jednak dużych rozmiarów, dlatego są idealne do przechowywania drobniejszych rzeczy, np. biżuterii.
  • Istnieje wiele miejsc, w których warto umieścić skrytkę pancerną. Jednym z nich jest ściana, dlatego warto rozważyć sejfy ścienne, które można zainstalować na dowolnej wysokości i sprytnie ukryć np. za obrazem, lustrem czy za szafą. Tego rodzaju skrytki mają kompaktowy rozmiar, przez co powinny zmieścić się w praktycznie każdym miejscu. Tutaj znajdziesz najlepszej jakości sejfy ścienne: https://www.hartmann-tresore.pl/blog/bezpieczenstwo-w-domu/sejf-do-wmurowania-w-sciane.
  • Niestandardowe miejsca na umieszczenie sejfu domowego

Istnieje też wiele innych dobrych miejsc na umieszczenie sejfu domowego. Warto przyjrzeć się niestandardowym propozycjom.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie ukryć sejf w niestandardowym miejscu, możesz rozważyć obudowę wanny. Można też umieścić go pod którymś ze stopni schodów, np. od strony bocznej. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, że takie miejsce najlepiej zaprojektować razem z konstruktorem schodów, gdyż priorytetem jest zachowanie bezpieczeństwa w całości konstrukcji.

Bardzo ważne jest nie tylko wybranie odpowiedniego miejsca na skrytkę pancerną, ale też dobranie odpowiedniego produktu. Najlepszej klasy sejfy ścienne, rurowe, wolnostojące podłogowe i nie tylko znajdziesz na stronie internetowej: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/lista.

Niestandardowe miejsca na ukrycie sejfu

Można też rozważyć inne miejsca, np. kratkę wentylacyjną, do której powinien wejść mniejszej wielkości sejf.

Gdzie schować sejf? Podsumowanie

Wybór odpowiedniego miejsca na sejf ma kluczowe znaczenie w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych przedmiotów. Postawienie na właściwą lokalizację skrytki może utrudnić złodziejom dostęp do cennych rzeczy.

Istnieje bardzo dużo miejsc, także tych niestandardowych, w których warto umieścić sejf. Priorytetem jest też kupno najlepszej klasy skrytki pancernej, dlatego warto zapoznać się z ofertą producenta Hartmann Tresore. Firma ta słynie z dostarczania najlepszej klasy sejfów, które można instalować w wielu różnych miejscach.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści