31 lipca 2021

Funkcjonalne kubki termiczne na wycieczkę

Kubek termiczny to bez wątpienia najlepszy towarzysz podróży. Można go zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową, na studia czy do biura, a także do samochodu. Jaki wybrać? Sprawdź funkcjonalne kubki termiczne na wycieczkę!

Funkcjonalne kubki termiczne na wycieczkę

Kubek termiczny to produkt, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju, który się w nim znajduje. Dzięki temu możesz cieszyć się ciepłą kawą czy herbatą przez większość dnia. Obecnie na rynku jest mnóstwo modeli, które różnią się między sobą pojemnością, materiałem, z którego są wykonane oraz przeznaczeniem. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę samochodem, musisz wybrać kubek o odpowiednim kształcie, aby zmieścił się w samochodowym uchwycie. Niestety nie każdy produkt będzie dopasowany. Na dole powinien mieć średnicę nie większą niż 66 mm. Warto również zwrócić uwagę na wysokość kubka, aby nie kolidowała z deską rozdzielczą oraz nie przeszkadzała podczas zmiany biegów. Postaw na modele, które mają przycisk i wyraźnie zaznaczony ustnik. Dzięki temu bez problemu obsłużysz je jedną ręką, bez odrywani wzroku od drogi.

Jaki kubek termiczny kupić?

Kupując kubek termiczny, weź pod uwagę kilka aspektów, na podstawie których możesz wybrać najlepiej odpowiadający Ci model:

Pojemność

W sklepach znajdziesz kubki o różnej pojemności. Ich wielkość dobierasz przede wszystkim do własnych potrzeb. Uniwersalne modele mają zazwyczaj pojemność około 300ml, ale dostaniesz również większe np. 500, a nawet i 700 ml.  Jeżeli często podróżujesz, wybierasz się w góry lub na biwak, z pewnością lepszym rozwiązaniem będą modele o większej pojemności. Świetnie sprawdzą się trekkingowe kubki. Posiadają one specjalny uchwyt, który pozwala na przypięcie go karabińczykiem do pasa lub plecaka. Na co dzień np. do biura i na uczelnie bardziej praktyczne są modele o niewielkich rozmiarach, które schowasz do torby lub plecaka. Dodatkowo są lekkie, więc noszenie ich nie będzie uciążliwe.

Temperatura

Głównym przeznaczeniem kubka jest jak najdłuższe utrzymanie ciepła. Niektóre modele oferują zaledwie 2-3 godziny, inne 8. Co ciekawe, na rynku dostępne są modele, które utrzymują wysoką temperaturę nawet do następnego dnia! Aby sprawdzić, że kubek jest rzeczywiście dobry zobacz, czy po zamknięciu nadal jest chłodny. Jeżeli któryś z elementów będzie gorący to znaczy, że niestety konstrukcja źle izoluje napój. Zaleca się również, aby przed wlaniem napoju, opłukać kubek termiczny gorącą wodą. W ten sposób poprawisz jego skuteczność

Szczelność

Funkcjonalne kubki termiczne powinny charakteryzować się przede wszystkim szczelnością. Dzięki temu masz pewność, że nie zalejesz cennych dokumentów i przedmiotów w plecaku czy torbie. To, czy kubek jest szczelny, zauważysz przy pierwszym użyciu. Najczęściej problemy z przeciekaniem występują w modelach bez gumowych uszczelek oraz gdy są one zamykane na plastikową zasuwkę.

Materiał

Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonany jest kubek termiczny. To od niego zależy, jak długo kubek trzyma ciepło. Najlepszym wyborem są produkty, wykonane ze stali oraz szklane.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści