24 czerwca 2021

Farby do drewna kolory intensywne, czy stonowane?

Farby do drewna kolory przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Niezależnie od tego, czy lubisz stonowane, czy energetyczne odcienie, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli urządzasz wnętrze, zastanów się, czy dany kolor pasuje do pozostałych elementów wyposażenia. Dzięki temu podkreślisz spójny charakter pomieszczenia!

  • Farby do drewna: kolory pastelowe podkreślą romantyczny charakter wnętrza.
  • Farbą kredową możesz nałożyć zarówno na całą powierzchnię, jak i pojedyncze elementy.
  • W zależności od tego, jakie wybierzesz farby do drewna, kolory wprowadzą odpowiednią atmosferę.

Jak wybrać farbę do drewna?

Zastanawiasz się, jak odnowić drewniane meble? Możesz je pomalować farbą kredową, która zapewnia wyjątkowe efekty dekoracyjne. Nie wydziela przykrego zapachu i nie uczula. Proponowany produkt jest bezpieczny dla zdrowia, dlatego możesz nim pomalować pokój dziecięcy. Pojedyncza warstwa schnie do 30 minut. Powierzchnia zazwyczaj zyskuje matowe, nieszablonowe wykończenie. Farbą kredową możesz malować zarówno całą powierzchnię, jak i pojedyncze elementy. Nie jest jednak odporna na szorowanie i zarysowania, dlatego nie sprawdzi się na biurku, stole kuchennym i intensywnie użytkowanych meblach.

Farba do drewna: kolory intensywne i spokojne

Farby do drewna dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu na pewno znajdziesz ulubiony odcień. Jeśli lubisz wyróżniać się z tłumu, postaw na intensywny odcień, np. czerwony, pomarańczowy, niebieski lub żółty. A może chcesz podkreślić romantyczny charakter wnętrza? W takim razie wybierz farby do drewna – kolory pastelowe.

Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować domek dla dzieci, płot, meble ogrodowe, czy schowek, upewnij się, że dany produkt spełnia określone warunki. Sprawdź, czy jest odporny na wilgoć i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Niezabezpieczone drewno może szybko spęcznieć, zgnić lub pęknąć.

Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, poszukaj farb do drewna w kolorach stonowanych, takich jak oliwka, brąz i ciepła zieleń. Wspomniane odcienie wprowadzą do wnętrza spokojną, przytulną atmosferę. Kojarzą się przede wszystkim z bezpieczeństwem i odpoczynkiem na łonie natury, dzięki czemu dają uczucie ukojenia.

Jakie właściwości mają farby alkidowe?

Szukając farby do drewna, zwróć uwagę na skład, wytrzymałość, czas schnięcia i właściwości dodatkowe. Sprawdź, czy dany produkt spełnia Twoje potrzeby. Dzięki temu masz pewność, że powłoka będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Dużą popularnością cieszą się farby alkidowe, które tworzą powłokę odporną na uszkodzenia. W związku z tym sprawdzą się doskonale na intensywnie użytkowanych powierzchniach. Wykazują odporność na wilgoć, dlatego możesz je myć na mokro. Pojedyncza warstwa schnie do 12 godzin, dlatego jeśli zależy Ci na czasie, wybierz farbę kredową lub akrylową. Zazwyczaj trzeba nałożyć dwie warstwy.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści