15 marca 2023

Ekologiczny i nowoczesny dom – Skand House

Walory drewnianych konstrukcji są doceniane w całej Europie. Mimo, iż trend ten do Polski przyszedł stosunkowo późno, to również nad Wisłą systematycznie zwiększa się grono jego zwolenników. Skand House jest firmą działającą lokalnie – jednak wykorzystującą rozwiązania na światowym poziomie, z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Skand House jest obecne na rynku budownictwa ekologicznego od kilku lat. W tym okresie przedsiębiorstwo zdążyło zdobyć uznanie oraz prestiżowe branżowe wyróżnienia: Profesjonalny Sprzedawca Oferteo 2022, Orły Branży Budowlanej 2021, jak również Orły Branży Budowlanej 2022. Profesjonaliści z firmy Skand House specjalizują się w tworzeniu konstrukcji szkieletowych – domów mieszkalnych, które łatwo zamienić w energooszczędne, a nawet pasywne. Realizacja od stworzenia projektu do stanu pod klucz zajmuje do 6 miesięcy, przy czym inwestor może być obecny na każdym etapie budowy. Projekty są oczywiście dopasowywane do indywidualnych potrzeb inwestora.

Technologie oraz materiały – najwyższa jakość

Skand House korzysta z dwóch technik budowlanych, które zostały zaadaptowane zza granicy. Pierwszą z nich jest technologia skandynawska opierająca się na użytkowaniu specjalnego rodzaju drewna oraz tworzywa fornirowego. Drewno KVH oraz C24 pochodzą z upraw zrównoważonych, wyróżnia je również optymalna higroskopijność oraz trwałość. Izolacja jest przeprowadzana w technologii skandynawskiej w taki sposób, by zapewnić szkieletowi parametry konstrukcji otwartej dyfuzyjnie, a całemu budynkowi właściwą izolację termiczną oraz akustyczną.

Drugą z technik stosowaną przez Skand House z Bielska – Białej jest system Steico. Ta modułowa technologia pozwala tworzyć konstrukcję na bazie gotowych segmentów konstrukcyjnych. Gwarantuje to wyjątkową szczelność – co z kolei umożliwia stosowanie rozmaitych rozwiązań zwiększających walory energooszczędne domu.

Trwały dom na lata – ekologicznie i z klasą

Domy drewniane szkieletowe realizowane przez Skand House zdobią różne miejscowości w regionie. Wyróżnia je nie tylko szybki czas powstawania oraz wysoka jakość wykonania. Takie domy są wbrew pozorom niezwykle trwałe. Domy projektowane przez specjalistów z firmy Skand House mają niezwykle funkcjonalny charakter. Każdorazowo wizja jest adaptowana do konkretnych potrzeb inwestora i jego bliskich, aby dom nie tylko odzwierciedlał panujące na rynku trendy, ale też korespondował z poczuciem estetyki mieszkańców.

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści