23 listopada 2021

Domki całoroczne: dlaczego warto zainwestować w ich zakup?

Domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością, a technologia wykorzystywana przy ich wytwarzaniu sprawia, że mogą funkcjonować jako domki całoroczne. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto zainwestować w zakup domku całorocznego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są całoroczne domki modułowe?

Domy modułowe to budynki, które powstają z gotowych elementów. Te z kolei wytwarzane są w specjalnych fabrykach, co sprawia, że jest to najszybsza ze znanych obecnie technologii budowy. Z czego buduje się domy modułowe? Najczęściej wykorzystywany jest do tego keramzytobeton, który charakteryzuje się odpowiednimi parametrami termicznymi. Równie popularne jest wykorzystanie drewnianej lub stalowej konstrukcji szkieletowej, z odpowiednim wypełnieniem. W takim przypadku ściany zewnętrzne obudowywane są zazwyczaj wodoodporną płytą OSB-3, co umożliwia ich ocieplenie. Jego wykonanie jest wymagane w przypadku domów modułowych całorocznych. Dodatkowo decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o konieczności przygotowania odpowiedniego fundamentu, na którym usytuowany zostanie domek modułowy całoroczny.

Zalety domków całorocznych

Domki całoroczne budowane w technologii modułowej to rozwiązania, które posiadają wiele zalet. Zalicza się do nich przede wszystkim szybkość budowy, ponieważ wybierając projekt domu po około 6 tygodniach można w nim już zamieszkać. Co więcej, całoroczne domki modułowe powstają przez cały rok, ponieważ jest to technologia, której nie przeszkadza zimowa aura. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że w przypadku domów o powierzchni do 35 m² nie ma konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, co redukuje formalności oraz przyspiesza możliwość startu z inwestycją.

Dlaczego warto kupić domek całoroczny?

Decyzja o zakupie domku całorocznego może być optymalna w wielu sytuacjach. Całoroczne domy bez pozwolenia to rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku singli, seniorów, a nawet młodych małżeństw. W tym ostatnim przypadku zaletą jest fakt, że można je w przyszłości elastycznie rozbudować dzięki dołożeniu kolejnych modułów. Przykładem takiego rozwiązania jest np. projekt CUBEEKO MINI, który po dołożeniu dodatkowych modułów może przeobrazić się w CUBEEKO MEDIUM „L”/”Z”. Co jeszcze przemawia za zakupem domków całorocznych? Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ zastosowana technologia sprawia, że są to domy energooszczędne, a więc charakteryzujące się tanią eksploatacją.

Kwestią, o której warto również wspomnieć, jest fakt, że domki całoroczne mogą funkcjonować również jako biura modułowe. Przykładem może być wspomniany już projekt CUBEEKO MINI, który można zaadaptować na biuro lub nawet lokal gastronomiczny. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim szybkość budowy, która umożliwia szybki start biznesu.

Domki całoroczne to rozwiązania, które cały czas zyskują na popularności. Inwestorzy doceniają ich zalety, a sama technologia wpisuje się w trend życia ekologicznego oraz minimalistycznego, bez otaczania się zbędnymi przedmiotami. Przekłada się to zarówno na realne oszczędności, jak i komfortowe oraz wygodne życie.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści