15 lipca 2021

Dlaczego ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłki?

Branża e-commerce nadała zakupom nowy wymiar. Nabycie towaru stało się znacznie łatwiejsze, ponieważ kupić możemy wybrany towar bez wychodzenia z domu. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki gwarantuje jej dotarcie w miejsce docelowe w stanie nienaruszonym. Ważny jest zatem wybór optymalnego rozwiązania, które sprawdzi się w przypadku towaru o każdym charakterze.

Zabezpieczenie przesyłki a zadowolenie klienta

Sklepy internetowe prowadzą sprzedaż wysyłkową, która pozwala im nawiązać współpracę z klientem, niezależnie od jego miejsca zamieszkania. Wysyłka towarów wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Zadowolenie klienta jest dla sprzedawcy niezwykle ważną kwestią, ponieważ bezpośrednio wpływa na sukces marki. Natomiast na ocenę klienta składa się wiele czynników – m.in. zabezpieczenie przesyłki i jej ekspresowe dotarcie. Sklepy internetowe wykorzystują różnego typu wypełnienia paczek, warto jednak skupić się na najbardziej efektywnym i uniwersalnym. Papierowy wypełniacz doskonale sprawdzi się w przypadku każdej zawartości. Idealnie dopasowuje się do produktu umieszczonego wewnątrz kartonu – owijając, blokując, unieruchamiając oraz amortyzując ewentualne wstrząsy.

Atrakcyjność papierowych wypełnień sprawia, że coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na ich wykorzystanie. Ekologiczny i w pełni biodegradowalny materiał jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Stanowi zatem idealną alternatywę dla folii bąbelkowej i innych tworzyw sztucznych. Wypełniacze tekturowe występują w wielu formach. Są zatem uniwersalnym oraz efektywnym systemem, który każdy sklep internetowy powinien posiadać w swoim magazynie.

Jakie zastosowanie ma papierowy wypełniacz do kartonów?

  • Amortyzowanie – wypełnienie absorbuje drgania i wstrząsy, sprawdzi się zatem podczas wysyłki delikatnych przedmiotów, które szczególnie narażone są na ryzyko uszkodzenia.
  • Blokowanie i unieruchamianie – określony rodzaj wypełniacza dedykowany jest ciężkim przedmiotom, które powinny być sztywno umieszczone w kartonie. Podczas transportu nie tylko towar narażony jest na zniszczenie, ale również karton.
  • Wypełnianie wolnej przestrzeni – towar, posiadający własne opakowanie, nie zawsze odpowiada wielkości kartonu. Wolną przestrzeń należy wówczas wypełnić odpowiednio wytrzymałym i solidnym tworzywem.
  • Owijanie – np. papierowe wypełnienie w kształcie plastra miodu doskonale zabezpiecza delikatną powierzchnię produktu przed zniszczeniem bądź zarysowaniem (lustra, szyby, szklane naczynia, ceramiczna zastawa).

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści