30 stycznia 2021

Dell R440 i Dell R640 – serwery czołowego producenta na rynku

Obecny postęp technologiczny pozwala nam na znaczne usprawnienie wykonywanych na co dzień czynności – szczególnie pracowniczych. Czołowi producenci oferują urządzenia, dzięki którym skrócony jest czas działania, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysków w danej firmie.

Obecny postęp technologiczny pozwala nam na znaczne usprawnienie wykonywanych na co dzień czynności – szczególnie pracowniczych. Czołowi producenci oferują urządzenia, dzięki którym skrócony jest czas działania, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysków w danej firmie. Serwery Dell R440 oraz Dell R640 stworzone zostały z myślą o podmiotach, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu swojego potencjału.

Serwer Dell R440

Marka Dell od lat tworzy najlepszej jakości urządzenia, wykorzystywane w wielu sektorach na całym świecie. Ceniona jest za tworzenie solidnego i wytrzymałego sprzętu, który doskonale sprawdza się w wymagających warunkach. Serwer Dell R440 dedykowany jest małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Urządzenie posiada wiele przydatnych cech, które znacząco zwiększą wydajność pracowników w firmie. Wbudowany procesor Xeon SP pozwala na wzrost przepustowości aż o 50% – w stosunku do starszych urządzeń tego typu. Możliwość umieszczenia we wnętrzu dwóch wymienionych powyżej procesorów daje 512 GB pamięci RAM. Sprzęt posiada kontroler iDRAC9, który umożliwia sterowanie urządzeniem w sposób zdalny. Atutem jest również pamięć masowa, pozwalająca na łączenie dysków SSD i NVMe PCIe.

Serwer Dell R640

Kolejnym serwerem wartym uwagi jest Dell R640. Urządzenie doskonale poradzi sobie z przepływem dużej ilości danych w średniej wielkości oraz dużych firmach. Ogromna wydajność obliczeniowa to niezwykle atrakcyjna cecha sprzętu proponowanego przez producenta Dell, dlatego też serwer wykorzystywany może być w środowiskach IT. Budowa typy rack pozwala na umieszczenie urządzenia w specjalnych szafach serwerowych. Dell R640 wyposażony jest w procesor Xeon SP (Scalable Processors) oraz pamięć RAM taktowaną zegarem 2667 MHz. Również w tym przypadku, możliwe jest wykorzystanie dwóch procesorów, dzięki czemu otrzymać możemy aż 56 rdzeni obliczeniowych i 24 moduły pamięci operacyjnej, posiadającej 12 modułów nieulotnej pamięci NVDIMM. Dell R640 posiada kontroler H740P, w tym 8 GB pamięci podręcznej, wspomaganej opcjonalnie modułem rozruchowym z 1 lub 2 dyskami M.2 z 240 lub 480GB pojemności.

Ze względu na maksymalne bezpieczeństwo gromadzonych danych, serwery Dell są idealnym rozwiązaniem dla prokuratur, sądów, urzędów, szpitali, szkół, uniwersytetów oraz innego typu instytucji publicznych. Jeżeli zależy nam na urządzeniu wydajnym i funkcjonalnym, warto rozważyć zainwestowanie w wysokiej jakości sprzęt od producenta Dell – wówczas firma odnotuje znaczny wzrost zysków.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści