29 listopada 2022

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC SYSTEM GRZEWCZY DO DOMU?

Ogrzewanie w domu to jeden z najważniejszych elementów, którego absolutnie nie można zlekceważyć. W ten sposób domownicy zapewniają sobie komfort cieplny i optymalne warunki do codziennego funkcjonowania w pomieszczeniach mieszkalnych (np. do pracy, nauki, wypoczynku i zabawy). Czym jednak kierować się przy wyborze systemu grzewczego i na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę?

CO TO JEST SYSTEM GRZEWCZY I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS JEGO WYBORU?

Na samym początku warto sobie zadać jedno podstawowe pytanie – czym tak właściwie jest system grzewczy? To nic innego, jak system, na który składają się:

  • wytwarzanie ciepła,
  • dystrybucja ciepła,
  • rozprowadzanie ciepła po poszczególnych pomieszczeniach.

W związku z tym warto zadbać, aby był on wydajny i efektywny. Przy wyborze systemu grzewczego warto kierować się m.in. jego sposobem montażu, mocą oraz dodatkowymi udogodnieniami (np. obecność programatora, mechanizmów zabezpieczających i kontroli zużycia energii).

SYSTEM KAN-THERM PRESS DO ŁATWEGO MONTAŻU

Aktualnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych opcji jest system Kan Therm Press. Na wyróżnienie zasługuje w nim to, iż jest bardzo łatwy w montażu oraz odpowiada na rosnące potrzeby domowników. Można go zastosować w instalacjach centralnego ogrzewania czy też zimnej i ciepłej wody użytkowej. System składa się z polietylenowych rur wielowarstwowych z aluminiową wkładką oraz trójników, kształtek i złączników stworzonych z mosiądzu lub tworzywa PPSU. Co najważniejsze, rury mogą zostać poprowadzone w taki sposób, aby system nie przeszkadzał domownikom w codziennym funkcjonowaniu. Nawet nowicjusze nie będą mieli trudności z jego montażem i uruchomieniem.

INNOWACYJNY SYSTEM KAN-THERM STEEL DO SAMODZIELNEJ INSTALACJI

Drugą z popularnych propozycji jest system Kan Therm Steel do samodzielnej instalacji. Przeznaczony głównie do instalacji centralnego ogrzewania w układzie zamkniętym (działającym pod ciśnieniem). Zainteresowane osoby nie będą mieć problemów ze stworzeniem skomplikowanych układów, a to za sprawą różnorodności dostępnych kolan, redukcji i muf. Do najważniejszych zalet omawianego systemu należy zaliczyć: podwyższony poziom wytrzymałości na ciśnienie (dochodzące nawet do 16 barów), łatwy i szybki montaż, szeroką dostępność elementów (złączki, kolana, kształtki), atrakcyjną cenę i możliwość pracy w bardzo niskich (do -35 stopni Celsjusza), jak i wysokich temperaturach (do ponad 130 stopni Celsjusza). To niezawodne rozwiązanie, które spodoba się praktycznie każdemu inwestorowi.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści