16 czerwca 2021

Czy warto zamontować listwy przypodłogowe?

Chcesz odświeżyć wygląd swojego mieszkania i zastanawiasz się czy inwestycja w listwy przypodłogowe będzie dobrym wyborem? Zachęcamy zatem do lektury poniższego artykułu.

Wykończenie podłogi ma ogromny wpływ na walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję i postawić na funkcjonalne rozwiązanie, pasujące do aranżacji wnętrza, tworzącej spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Ciekawą opcją są listwy przypodłogowe, które staną się praktyczną ozdobą.

Czy listwy przypodłogowe to dobry wybór?

Mogłoby się wydawać, że listwy przypodłogowe są czymś całkowicie zbędnym, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Świetnie sprawdzają się do zamaskowania nieestetycznej szczeliny dylatacyjnej. Będzie to funkcjonalne wykończenie podłogi i ściany. Można obecnie przebierać w kolorach i wzorach, szerokościach, dzięki czemu z łatwością dopasuje się listwy do aranżacji wnętrza.

Dlaczego warto wybrać listwy przypodłogowe?

Po listwy przypodłogowe warto sięgnąć w celu zakamuflowania kabli, które nie wyglądają estetycznie i istnieje ryzyko ich przerwania czy uszkodzenia. W listwach znajdują się otwory, w których można umieścić kable. Na korzyść listew przemawia również to, że skutecznie chronią ścianę przed uszkodzeniami, do których często dochodzi podczas sprzątania czy zabawy.

Jakie zalety mają listwy przypodłogowe?

Zaletą listew przypodłogowych jest zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniami i nieestetycznymi plamami, które powstają chociażby podczas mycia podłóg. Ponadto w szczelinie dylatacyjnej nie będzie gromadzić się kurz ani zanieczyszczenia. Listwy przypodłogowe to sposób na estetyczne wykończenie wnętrza, dopełnia wystrój wnętrza. Można wybrać modele uniwersalne, czyli białe lub kolorowe, klasyczne lub eleganckie.

Jakie wyróżnia się rodzaje listew przypodłogowych?

Dostępnych jest wiele rodzajów listew podłogowych. Bardzo ozdobne są cokoły, które montuje się do ściany. Kolejną opcją są listwy profilowe, które idealnie sprawdzają się do zakamuflowania kabli i przewodów. Dostępne są o różnej grubości, mogą mieć też rozmaitą formę. W sprzedaży znajdują się też listwy chowane w ścianie, gładkie i proste.

Z jakich materiałów produkuje listwy przypodłogowe?

Wybierając listwy przypodłogowe, powinno się mieć na uwadze to, z jakiego zostały wykonane materiału. Pięknie prezentują się listwy z litego drewna, będą idealne do eleganckich wnętrz. Tańsze są listwy MDF, występujące w różnych wersjach kolorystycznych. W sprzedaży znajdują się również listwy przypodłogowe poliuretanowe, metalowe i PCV.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści