Czy hale namiotowe są drogie? Co wpływa na ich cenę?

czy hale namiotowe są drogie

Nie zawsze nowa inwestycja budowlana wymaga ogromnych nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na zredukowanie kosztów. Warto mieć świadomość, że do wyboru mamy nie tylko obiekty murowane oraz drewniane. Technologia cały czas się rozwija, dzięki czemu możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Świetnym przykładem są hale namiotowe, których popularność stale rośnie. Zastanawiasz się, jaki jest koszt wzniesienia konstrukcji? Dokładna kwota to kwestia indywidualna, która uzależniona jest od wielu czynników. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Dlaczego hale namiotowe są relatywnie tanie?

Powyższe pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Łatwo zauważyć, że za obiekt o podobnym standardzie wykonany w oparciu o tradycyjne technologie jest nawet kilka razy droższy w budowie.

W czym tkwi haczyk? Nie ma powodów do niepokoju! Hale namiotowe są tańsze, ponieważ ich wzniesienie jest szybkie, a zarazem bezproblemowe. Powstają one w oparciu o gotowe komponenty, które produkowane są w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach. Prefabrykaty zawsze spełniają konkretne normy i standardy, co niweluje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości.

Niska cena hal namiotowych jest wynikiem:

 • konstrukcji powstałej z gotowych prefabrykatów,
 • niewielkiej ilości prac „mokrych”,
 • prostego i szybkiego wykonania,
 • możliwości budowy w niemal każdych warunkach pogodowych,
 • niekomplikowanej formy.

Pamiętajmy, że niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Atutów takiej konstrukcji jest naprawdę dużo i można o nich przeczytać np. pod adresem https://www.grupalukasiuk.pl/pl/baza-wiedzy/hale-namiotowe/. Fachowo zrealizowana inwestycja może przetrwać w nienaruszonym stanie długie lata. Ważne jest, aby wybrać godnego zaufania wykonawcę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że każda marka nieco inaczej wycenia swój projekt.

Czynniki wpływające na cenę hali namiotowej

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztować wzniesienie hali namiotowej. Sporym atutem jest jednak fakt, że nie trzeba decydować się na nawiązanie współpracy „w ciemno”. Możemy poprosić wybrane przedsiębiorstwo o wykonanie wstępnej wyceny, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Poniżej przedstawiono czynniki, które wpływają na finalny koszt:

 • Wielkość obiektu – oczywistym jest, że im większa powierzchnia hali, tym wyższy koszt jej budowy. Bardzo często firmy wyceniają projekt w oparciu o ilość metrów kwadratowych. Nie bez znaczenia jest jednak wysokość konstrukcji. Jeśli jest ona niestandardowa, to musimy liczyć się z wyższymi kosztami.
 • Stopień złożoności projektu – najprostsza hala namiotowa jest zarazem najtańsza. Wynika to z faktu, że dość szybko można ją wybudować i przygotować do użytku. Bywa jednak tak, że projekt jest o wiele bardziej złożony, a tym samym pracochłonny.
 • Rodzaj hali namiotowej – za obiekt nieizolowany zapłacimy mniej. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest on przeznaczony do użytku w chłodne miesiące. Obiekty posiadające izolację termiczną gwarantują dogodne warunki eksploatacji. Nie są one wrażliwe na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Koszt ich wzniesienia jest jednak wyższy.
 • Zastosowane materiały – nie od dziś wiadomo, że na jakości nie należy oszczędzać. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że konstrukcja będzie wytrzymała oraz ergonomiczna. Dotyczy to przede wszystkim obiektów o przeznaczeniu stałym, które wykorzystywane są kilka, a nawet kilkanaście lat.
 • Specyfika konstrukcji – hala namiotowa jest przystosowywana do osobistych potrzeb inwestora. Właśnie dlatego ogromne znaczenie ma to, do jakich celów będzie ona wykorzystywana w przyszłości.
 • Forma współpracy – jeśli zdecydowaliśmy się na kompleksowe wykonawstwo, to najprawdopodobniej zapłacimy nieco więcej, jednak unikniemy wielu kłopotliwych i czasochłonnych obowiązków.

Podobne posty

 • 3 powody, dla których warto wybrać panele solarne do swojego domu3 powody, dla których warto wybrać panele solarne do swojego domu Fotowoltaika z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Dla jednych to sposób, by ograniczyć wydatki w domowym budżecie, dla innych rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Niezależnie od przyczyny, panele solarne mogą okazać się […]
 • Jakie krzesła do białego stołu?Jakie krzesła do białego stołu? Biel i czerń od kilku lat stały się jednymi z najmodniejszych kolorów. Trudno dziwić się temu trendowi, gdyż to najbardziej uniwersalne barwy. Ich łączenie ze sobą jest bardzo proste, a dodatkowo umożliwia optyczne powiększenie pomieszczenia, […]
 • Najlepsze sposoby na oświetlenie schodów LEDNajlepsze sposoby na oświetlenie schodów LED Oświetlenie schodowe LED świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny domu, biura lub klatki schodowej, na przykład w hotelu. Co więcej, oprawy schodowe LED nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także są doskonałym rozwiązaniem w […]
 • Mega Andrea jako producent konstrukcji stalowychMega Andrea jako producent konstrukcji stalowych Mega Andrea to firma założona w 2015 roku. Jako producent konstrukcji stalowych posiada bogatą ofertę usług. Szybkie terminy realizacji zamówień, dokładny montaż oraz wyszkolona kadra pomagają wzbudzać zaufanie wśród zainteresowanych […]
 • Dziennik budowy – o czym trzeba pamiętać?Dziennik budowy – o czym trzeba pamiętać? Wiele osób prowadziło lub prowadzi pamiętnik bądź kronikę, zapisując najważniejsze momenty swojego życia. Dziennik budowy jest właśnie takim dokumentem zawierającym najważniejsze informacje, ale o przebiegu budowy. Każdy nowy budynek musi […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]