Czy hale namiotowe są drogie? Co wpływa na ich cenę?

czy hale namiotowe są drogie

Nie zawsze nowa inwestycja budowlana wymaga ogromnych nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje sposobów na zredukowanie kosztów. Warto mieć świadomość, że do wyboru mamy nie tylko obiekty murowane oraz drewniane. Technologia cały czas się rozwija, dzięki czemu możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Świetnym przykładem są hale namiotowe, których popularność stale rośnie. Zastanawiasz się, jaki jest koszt wzniesienia konstrukcji? Dokładna kwota to kwestia indywidualna, która uzależniona jest od wielu czynników. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Dlaczego hale namiotowe są relatywnie tanie?

Powyższe pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Łatwo zauważyć, że za obiekt o podobnym standardzie wykonany w oparciu o tradycyjne technologie jest nawet kilka razy droższy w budowie.

W czym tkwi haczyk? Nie ma powodów do niepokoju! Hale namiotowe są tańsze, ponieważ ich wzniesienie jest szybkie, a zarazem bezproblemowe. Powstają one w oparciu o gotowe komponenty, które produkowane są w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach. Prefabrykaty zawsze spełniają konkretne normy i standardy, co niweluje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości.

Niska cena hal namiotowych jest wynikiem:

 • konstrukcji powstałej z gotowych prefabrykatów,
 • niewielkiej ilości prac „mokrych”,
 • prostego i szybkiego wykonania,
 • możliwości budowy w niemal każdych warunkach pogodowych,
 • niekomplikowanej formy.

Pamiętajmy, że niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Atutów takiej konstrukcji jest naprawdę dużo i można o nich przeczytać np. pod adresem https://www.grupalukasiuk.pl/pl/baza-wiedzy/hale-namiotowe/. Fachowo zrealizowana inwestycja może przetrwać w nienaruszonym stanie długie lata. Ważne jest, aby wybrać godnego zaufania wykonawcę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że każda marka nieco inaczej wycenia swój projekt.

Czynniki wpływające na cenę hali namiotowej

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztować wzniesienie hali namiotowej. Sporym atutem jest jednak fakt, że nie trzeba decydować się na nawiązanie współpracy „w ciemno”. Możemy poprosić wybrane przedsiębiorstwo o wykonanie wstępnej wyceny, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Poniżej przedstawiono czynniki, które wpływają na finalny koszt:

 • Wielkość obiektu – oczywistym jest, że im większa powierzchnia hali, tym wyższy koszt jej budowy. Bardzo często firmy wyceniają projekt w oparciu o ilość metrów kwadratowych. Nie bez znaczenia jest jednak wysokość konstrukcji. Jeśli jest ona niestandardowa, to musimy liczyć się z wyższymi kosztami.
 • Stopień złożoności projektu – najprostsza hala namiotowa jest zarazem najtańsza. Wynika to z faktu, że dość szybko można ją wybudować i przygotować do użytku. Bywa jednak tak, że projekt jest o wiele bardziej złożony, a tym samym pracochłonny.
 • Rodzaj hali namiotowej – za obiekt nieizolowany zapłacimy mniej. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest on przeznaczony do użytku w chłodne miesiące. Obiekty posiadające izolację termiczną gwarantują dogodne warunki eksploatacji. Nie są one wrażliwe na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Koszt ich wzniesienia jest jednak wyższy.
 • Zastosowane materiały – nie od dziś wiadomo, że na jakości nie należy oszczędzać. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że konstrukcja będzie wytrzymała oraz ergonomiczna. Dotyczy to przede wszystkim obiektów o przeznaczeniu stałym, które wykorzystywane są kilka, a nawet kilkanaście lat.
 • Specyfika konstrukcji – hala namiotowa jest przystosowywana do osobistych potrzeb inwestora. Właśnie dlatego ogromne znaczenie ma to, do jakich celów będzie ona wykorzystywana w przyszłości.
 • Forma współpracy – jeśli zdecydowaliśmy się na kompleksowe wykonawstwo, to najprawdopodobniej zapłacimy nieco więcej, jednak unikniemy wielu kłopotliwych i czasochłonnych obowiązków.

Podobne posty

 • Jak wybrać i gdzie kupić dobre koła do kosiarki?Jak wybrać i gdzie kupić dobre koła do kosiarki? Funkcjonalność kosiarek w dużej mierze opiera się tym, w jaki rodzaj kół są one wyposażone. Chociaż wiele osób nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, to komfort i efektywność koszenia są uzależnione od tego, jak łatwo jest poruszać się z tym […]
 • Zimowy remont – wskazówki, ciekawostki, poradyZimowy remont – wskazówki, ciekawostki, porady Remontujemy coraz więcej. Zmieniamy wystrój, ustawienie mebli, dodajemy nowe dekoracje. Zmienia się nasz gust, upodobania i preferencje. Chcemy, by nasze mieszkania, domy, wnętrza były już nie tylko funkcjonalne, ale także zwyczajnie ładne. […]
 • Jak zabezpieczyć meble przed dzieckiem?Jak zabezpieczyć meble przed dzieckiem? Małe dziecko uwielbia się bawić, ale nie zawsze ta zabawa jest dla niego bezpieczna. W domowych, z pozoru niegroźnych przedmiotach czyha niebezpieczeństwo i możliwość doznania urazów. W jaki sposób zabezpieczyć meble przed dzieckiem, aby […]
 • Masz mieszkanie bez piwnicy? Skorzystaj z szafy garażowejMasz mieszkanie bez piwnicy? Skorzystaj z szafy garażowej Posiadając dom lub mieszkanie, większości nam często również zależy na dodatkowej przestrzeni na różne rzeczy. Przestrzeń garażowa to miejsce, które służy do parkowania samochodu, ale poza tym przechowujemy tam inne rozmaite przedmioty, na […]
 • Jak wybrać odpowiedni podnośnik koszowy?Jak wybrać odpowiedni podnośnik koszowy? Renowacje wysokich partii hal magazynowych, naprawa latarni przy ruchliwej ulicy, odpadającego tynku z elewacji tego czy innego obiektu to tylko kilka prac realizowanych na wysokościach z całego ich spektrum. Takie czynności muszą być wykonane […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]