14 marca 2021

Co można wrzucić do kontenera na odpady?

Skorzystanie z usług firmy oferującej kontenery na odpady to najefektywniejszy i najszybszy sposób na legalne pozbycie się nawet bardzo dużej ilości śmieci. Możliwość zamówienia kontenera o różnych rozmiarach, w połączeniu z elastycznymi godzinami pracy firm tego typu sprawia, że takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników. Oczywiście do takiego kontenera nie można wrzucać każdego rodzaju odpadów, ponieważ może to być zbyt niebezpieczne dla środowiska naturalnego.

Jakie odpady można bezpiecznie wrzucać do kontenera?

Zasadniczo wszystkie odpady można podzielić na trzy grupy. Warto wiedzieć, że ich rodzaj wpływa m.in na cenę usługi wywozu.

  • Pierwszą grupą, którą bezpiecznie można wrzucać do kontenera jest czysty gruz budowlany. Jest to nic innego jak odpady pochodzące z budowy, które zawierają beton, cement, cegłę i niewielkie ilości ceramiki. Bez znaczenia czy są to duże, czy niewielkie elementy. Kontenery na odpady są wykonane z solidnego metalu, dlatego nie ma obaw o ich uszkodzenie. Usługa wywozu czystego gruzu budowlanego jest przeważnie najtańsza. Wynika to m.in. z możliwości ponownego wykorzystania surowca.
  • Drugą grupą odpadów, którą bez przeszkód można wrzucać do kontenerów są zmieszane odpady budowlane. Zaliczamy do nich nie tylko gruz, cement, cegłę i ceramikę, ale również folie malarskie, profile stalowe, złom, butelki PET, opakowania po materiałach budowlanych i inne tego typu.
  • Trzecią grupą są odpady, które pod żadnym pozorem nie mogą być wyrzucane do kontenerów. Zaliczamy je do tak zwanej grupy odpadów niebezpiecznych. Są to m.in. baterie, akumulatory, sprzęt AGD i RTV, przepracowane oleje, farby, rozpuszczalniki, azbest i inne niebezpieczne substancje i produkty.

Kontenery na odpady są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą się pozbyć śmieci ze swojego otoczenia. Korzystając z profesjonalnej firmy mamy pewność, że wszystko trafi w specjalnie zabezpieczone miejsce, a część rzeczy zostanie ponownie wykorzystana.

Kontenery na odpady – co jeszcze można do nich wrzucać?

Kontenery na odpady mogą również służyć do wywożenia odpadów zielonych. Jest to szczególnie przydatne wiosną i jesienią w trakcie prac ogrodowych. Odpady zielone to przede wszystkim trawa, liście, kwiaty, trociny, rozdrobnione gałęzie, kora drzew i chwasty. Kontenery na odpady nie są przeznaczone do wywozu drewna impregnowanego, popiołu, ziemi, korzeni, ani kamieni. Nie można również wrzucać płyt pilśniowych i wiórowych. Odpady tego typu zostaną po prostu odrzucone.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści