Wznoszenie domów szkieletowych odbywa się na postawie standardowych projektów jak również indywidualnych projektów inwestora. Specjalna konstrukcja domów w technologii kanadyjskiej opiera się optymalne właściwości materiałów, z których wznoszony jest budynek. Są nimi czterostronnie strugane drewno suszone oraz w pełni naturalna izolacja materiałami drewnopochodnymi wraz z wełną.
Domy szkieletowe – charakterystyka
Naturalne materiały izolacyjne wykorzystywane w budownictwie szkieletowym gwarantują nie tylko solidne i trwałe wykończenie, ale przede wszystkim tworzą przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach. To właśnie za ich sprawą domy w technologii szkieletowej zapewniają swoim mieszkańcom wysoki komfort życia, przyjazny zarówno dla środowiska jak i kieszeni inwestora.
Nie jest żadną tajemnicą, że domy prefabrykowane w technologii kanadyjskiej zyskują coraz większą popularność nie tylko u zachodnich sąsiadów ale również w Polsce. Dlaczego? Otóż coraz częściej sięgamy po ekologiczne rozwiązania, które dają wymierne korzyści. Domy szkieletowe są w pełni ekologiczne gdyż powstają z naturalnych surowców, ponadto ich budowa jest o wiele tańsza jak i późniejsze użytkowanie. Budowa domów szkieletowych trwa kilka miesięcy, zwykle jest to maksymalnie 120 dni. To co przyciąga szczególną uwagę to fakt, że taki typ konstrukcji zapewnia świetny komfort termiczny bez względu na porę roku. Dzieje się tak, gdyż dom w konstrukcji szkieletowej nagrzewa się o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa gdyż nagrzewaniu ulega wyłącznie powietrze wewnątrz budynku bez nagrzewania ścian. A wszystko za sprawą specjalnej technologii budowy złożonej z drewnianego szkieletu, który jest przymocowany kotwami do fundamentów. Następnie konstrukcję wzmacnia się płytami się poszyciowymi lub rusztem wewnętrznym, na koniec ociepla się wełną fasadową, którą pokrywa się tynkiem mineralnym. Przestrzenie pomiędzy deskami uszczelnia się wełną mineralną, a od wewnątrz szkielet zabezpiecza się folia paroizolacyjną, a następnie montuje płyty gipsowo – kartonowe lub płyty OSB.
Zalety zauważalne przy budowie domów szkieletowych
Tylko zastosowanie tego typu metod umożliwia relatywnie szybkie uporanie się z budową. Tym samym czas od wzniesienia budynku do momentu wprowadzenia się jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnych domów. Technologia kanadyjska oszczędza nie tylko czas ale też pieniądze inwestora, dzięki czemu cieszy się tak ogromną popularnością.
Budowa domów szkieletowych to także :
• Ograniczenie prac mokrych do minimum – jedynie wylanie fundamentów przeznaczonych do lżejszych konstrukcji
• Niskie koszty utrzymania domu
• Prosta rozbudowy i rozbiórki
• W pełni ekologiczna solidna i trwała konstrukcja
Dom w technologii szkieletowej – wady
Budowa domu w technologii szkieletowej wymaga stosowania materiałów o najwyższej jakości, spełniającej wszystkie restrykcyjne normy. Ponadto należy pamiętać o tym, że uzyskanie pozwolenia na budowę domu jest obowiązkowe podczas wznoszenia konstrukcji szkieletowych. Ze względu na to, że tego typu technologia dopiero wkracza w nasze progi należy poświęcić więcej czasu na znalezienie wykwalifikowanego zespołu zajmującego się budową domów szkieletowych.
Treść sponsorowana.