5 października 2022

Blaty granitowe do kuchni – wady i zalety rozwiązania

Trendy w modzie ciągle się zmieniają i podobnie jest z trendami w aranżacji wnętrz. Są jednak pewne ponadczasowe rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Jednym z nich są blaty granitowe. Ich główną zaletą jest niebagatelny wygląd, ale niektórych może od nich odstraszać dość wysoka cena. Czy warto więc inwestować w blaty wykonane z kamienia do swojej kuchni? W poniższym artykule omówimy wszystkie argumenty za i przeciw i postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! 

Dlaczego warto zdecydować się na kamienne blaty w swojej kuchni?

Naturalne kamienie kojarzą się przede wszystkim z pięknym i nieskazitelnym wyglądem. Dlatego właśnie blaty kuchenne kamienne Kraków lub z innych miast w Polsce cieszą się coraz więcej większą popularnością. Ze względu na tak duży popyt blaty wykonane z kamienia oferuje obecnie wiele firm, które wykonują usługi kamieniarskie małopolska i w pozostałych rejonach naszego kraju. Naturalne blaty są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej – są to między innymi różnobarwne beże, szarości, czernie, róże, a nawet błękity. Blaty granitowe są również niezwykle uniwersalne, dzięki czemu będą doskonale prezentować się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni i nigdy nie wyjdą z mody. Naturalne kamienie charakteryzują się także wysoką odpornością na wilgoć, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniu, takim jak kuchnia. Ponadto materiały te są odporne na działanie wysokich temperatur, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy ścieranie. Blaty granitowe nie nagrzewają się, dlatego można je bezpiecznie stosować przy kuchenkach i piekarnikach. Dodatkowo, polerowane kamienie naturalne są bardzo proste w czyszczeniu, dzięki czemu prezentują się nieskazitelnie przez cały czas.

Wady blatów granitowych

Naturalne kamienie to produkty wysokiej jakości, która wiąże się także z wysoką ceną. Bez względu na to, czy są to blaty granitowe Kraków czy z innego zakładu w Polsce, ich cena będzie jedną z najwyższych na rynku. Pewną wadą blatów wykonanych z naturalnego kamienia może być także ich dość duży ciężar. W przeciwieństwie do drewna czy płyt blaty granitowe są też chłodne w dotyku i nie nagrzewają się, co jednocześnie stanowi ich dużą zaletę. Niektóre kamienie mogą również wymagać regularnej impregnacji. Jednak mimo tych drobnych niedogodności, naturalne kamienie są jednymi z najszlachetniejszych i najbardziej eleganckich materiałów dostępnych na rynku. Jeśli więc największe znaczenie przy aranżacji wnętrza ma dla nas wysoka jakość i ponadczasowy wygląd, blaty granitowe będą idealnym wyborem.

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści