8 sierpnia 2024

5 zalet drzwi wewnętrznych z przeszkleniami

Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami są idealnym wyborem dla tych, którym zależy na oddzieleniu pomieszczeń i jednocześnie dodaniu do całej aranżacji wyjątkowego elementu wystroju. Zarówno modele z małymi, jak i większymi szybami mają swoje zalety. Zobacz, co można uzyskać, montując wewnątrz przeszklone skrzydła drzwiowe.

Po pierwsze – różnorodność ozdobnych przeszkleń

Podstawową zaletą jest duży wybór różnych rodzajów przeszkleń. W ofercie producenta DRE znajdują drzwi z przeszkleniami małymi lub dużymi. W skrzydłach ramowych oraz płytowych zamontowane mogą być następujące rodzaje szyb:

  • mat – najpopularniejsza, tradycyjna matowa szyba;
  • decormat grafit – matowa szyba w odcieniu grafitowym;
  • decormat brąz – matowa szyba z brązową poświatą;
  • przeźroczyste.

W drzwiach wewnętrznych mogą znajdować się szyby z charakterystycznymi strukturami np. żaluzja, kora biała lub chinchila. Niektóre kolekcje skrzydeł drzwiowych mogą mieć także swoje unikalne wzory, które tworzą efekt rysunku malowanego na szkle, np. DRE Vetro z kwiecistymi motywami. Dostępne są również drzwi wykończone lustrem np. model DRE Estra 10 Lustro, które świetnie sprawdzają się w garderobie lub w innym pomieszczeniu wymagającym lustrzanego odbicia.

Dzięki takiej różnorodności przeszkleń można uzyskać bardzo nowoczesne lub stylowe wykończenie, dopasowane do stylu aranżacji wnętrza. Drzwi z przeszkleniami stają się wówczas atrakcyjnym elementem w dekoracji.

Po drugie – subtelny klimat we wnętrzu

Wąskie przeszklenia w drzwiach sprawiają, że przenika przez nie subtelne światło i w pomieszczeniu tworzy się przyjemny klimat. Jest ro również bardzo praktyczny element dekoracyjny. W zależności od wielkości szklanego dekoru można uzyskać efekt większej lub mniejszej świecącej płaszczyzny. Przykładowo skrzydła drzwiowe DRE Auri z matową szybą o grubości 4 mm wprowadzą powiew świeżości do nowoczesnych wnętrz, a jednocześnie pozwolą zachować komfort i intymność w pomieszczeniu.

Po trzecie – doświetlenie ciemnego pomieszczenia

Jeśli w pomieszczeniu zostaną zamontowane drzwi z przezroczystą szybą, wówczas do wnętrza zarówno z jednej, jak i z drugiej strony będzie przenikać światło. Co prawda, takie rozwiązanie nie gwarantuje pełnej prywatności w poszczególnych pomieszczeniach, tak jak to się dzieje w przypadku szyb matowych, ale świetnie doświetla ciemne wnętrza. Transparentne przeszklenia w drzwiach np. z kolekcji DRE Reva, Fosca lub Galla sprawdzą się w takich miejscach jak przejście pomiędzy kuchnią a salonem. Z jednej strony drzwi wewnętrzne oddzielą te pomieszczenia, a z drugiej stworzą między nimi eleganckie połączenie.

Po czwarte – poczucie przestronności w małych pomieszczeniach

Przeszklenia nadają drzwiom lekkości, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań – skrzydła z mniejszymi lub większymi szybami mogą przepuszczać światło do pomieszczeń, lub je doświetlać. Dzięki temu tworzy się efekt, w którym nawet bardzo mała przestrzeń wygląda na większą. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się np. w wąskich korytarzach. Wówczas do ciemnego przedpokoju przez przeszklenia w drzwiach do sypialni lub innych pomieszczeń przenika światło i sprawia, że wydaje się on większy.

Po piąte – informowanie o tym, że ktoś jest w pomieszczeniu

Co ciekawe, przeszklenia w drzwiach wewnętrznych są dobrym wyborem również tam, gdzie chce się zachować prywatność. To wszystko dzięki temu, że widoczne jest zapalone światło – wówczas wiadomo, że ktoś znajduje się w pomieszczeniu, np. w łazience. Wystarczą niewielkie, subtelne szklenia takie jak np. podłużna ramka z szybą lub bulaj w bezprzylgowym skrzydle drzwiowym DRE Claro.

Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami są nie tylko estetycznym elementem wyposażenia, który uatrakcyjnia wnętrze. Dobrze odnajdują się w różnorodnych stylach aranżacyjnych: od klasycznego przez nowoczesny po minimalistyczny, co pozwala na ich dopasowanie do wszystkich wnętrz. Doskonale spisują się również jako funkcjonalne rozwiązanie, które może znacznie poprawić komfort korzystania z przestrzeni mieszkalnych.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści