Wnęka oświetleniowa – moda czy przeżytek?
Czasy, w których sufit kojarzył się wyłącznie z białą i idealnie wygładzoną powierzchnią, minęły bezpowrotnie. Dziś coraz częściej w naszych wnętrzach królują nowoczesne sufity podwieszane oraz charakterystyczne konstrukcje, które na pierwszy rzut oka przypominają czarną, delikatnie podświetloną dziurę. Zobacz, czym jest wnęka sufitowa na oświetlenie LED i sprawdź, jak można ją zamontować w szybki i wygodny sposób.
Wnęka sufitowa to obecnie jeden z najciekawszych trendów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego – dzięki niej możemy nie tylko wprowadzić do naszego salonu przytulny klimat, ale także dowolnie podkreślać wybrane elementy dekoracyjne w pomieszczeniu, np. poprzez zastosowanie oświetlenia sufitowego LED. Warto również podkreślić, że wnęka oświetleniowa może pełnić również funkcje praktyczne w naszym wnętrzu, gdzie pozwala m.in. na ukrycie instalacji elektrycznej lub wystających kabli, a także na podział pomieszczenia na kilka stref.
Co ciekawe, wnęki oświetleniowe świetnie sprawdzają się również w lokalach komercyjnych. Dzięki nim możemy stworzyć niebanalną dekorację w biurze, hotelu czy też restauracji, a także zaprojektować konstrukcję, która pozwoli na wyeksponowanie produktów w sklepie obuwniczym lub odzieżowym. W przestrzeniach prywatnych taka wnęka to natomiast doskonały patent na przechowywanie kolekcji książek lub ulubionych dekoracji.
Gotowa wnęka sufitowa na oświetlenie LED FlexGips – Twój sposób na odświeżony wystrój wnętrza
Jak sam widzisz, montaż wnęki sufitowej to z jednej strony znakomita okazja do przeprowadzenia szybkiej metamorfozy wnętrza, a z drugiej sposób na zamaskowanie drobnych niedoskonałości wnętrzarskich. Jak się jednak zabrać za tego typu prace? Masz dwie opcje – samodzielnie przygotować taką wnękę przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych lub skorzystać z gotowego elementu, który wystarczy przymocować do uprzednio przygotowanej konstrukcji sufitowej. Wydawać by się mogło, że ta pierwsza opcja jest bardziej opłacalna finansowo, jednak w przeliczeniu może się okazać, że koszty robocizny znacznie przewyższają wartość samej zabudowy. Wówczas z pomocą przychodzą gotowe formatki polskiego producenta FlexGips, który od wielu lat produkuje elementy sufitowe z płyt GK.
W ich ofercie znajdziemy szereg produktów, które można wykorzystać do montażu wnęki oświetleniowej, w tym m.in.:
- profil U;
- profil omega, który polecany jest przede wszystkim do tworzenia tzw. „czarnej wnęki w suficie”;
- uniwersalny kątownik z płyt GK;
- FlexCorner, czyli wzmocnioną wersję kątownika uniwersalnego;
- profil typu Z.
Warto podkreślić, że elementy te nie wymagają stosowania metalowych narożników oraz montażu dużej ilości nośników zewnętrznych. Prosty i wygodny proces montażu umożliwia także zminimalizowanie zużycia mas szpachlowych, co w efekcie znacząco ogranicza koszty związane z instalacją zabudowy.
Więcej informacji na temat produktów do stworzenia wnęki sufitowej na oświetlenie LED można znaleźć w sklepie internetowym: https://sklep.flexgips.com/pl/c/Wneki-oswietleniowe/24.
Treść sponsorowana.