Wino z marketu – czy to dobry pomysł?

Wino do kolacji czy obiadu to prosta sprawa? Niekoniecznie, jeśli nie wiecie jaki rodzaj wina kupić. Biorąc pod uwagę, że najchętniej po wina udajemy się do marketu – ciężko tam znaleźć naprawdę dobrą pozycja, a gdy się to nam uda – wówczas nie mamy możliwości spróbwania wina i ocenienia czy na pewno chcemy je kupić. Inaczej jest w profesjonalnych sklepach z winami. Zapraszamy na opis wizyty!

Sklep wina – profesjonalizm i doradztwo

Planujemy kolację dla znajomych czy rodziny – wiemy jakie podamy menu, wszystko jest praktycznie zapięte na ostatni guzik i wówczas pojawia się pytanie „Jakie wino mam kupić?”. Niestety niektórzy z nas z tym pytaniem udają się do marketów, gdzie nie znajdują tego co powinni i zwykle decydują się na standardowe marki znane z reklam.

Jeśli jednak chcemy, aby chwila spędzona ze znajomymi czy rodziną była okraszona wyjątkowym smakiem wina – powinniśmy się udać do sklepu z winami! Jedną z wielu, ale chyba najważniejszą zaletą takich miejsc jest to, że obsługa która tam pracuje z doskonale zna się na winach i wie, jakie wino powinna doradzić. Kolacja z drobiem? Wina białe! Czerwone mięso? Wino czerwone. Proste prawda? Jednak trzeba jeszcze wiedzieć – jakie wino – wytrawne, półsłodkie a może wino słodkie? Z jakiego szczepu? Z której winnicy? Na te wszystkie pytania odpowie nam specjalista!

Dodatkowo ogromną zaletą jest możliwość spróbowania, czy wino które chcemy kupić nam smakuje. Wiele profesjonalnych sklepów z winami oferuje nam także degustację – oczywiście za opłatą. Jest to o tyle ważne, że kupując większą ilość win np. na imprezę mamy możliwość sprawdzenia, czy nasz wybór na pewno będzie trafiony!

Dlaczego nie market?

Marketom nie mówimy stanowczego – nie. Natomiast kupując wino w markecie należy sprawdzić szereg kwestii – nie wystarczy bowiem, że etykieta nam się podoba. Należy zwrócić uwagę na kraj pochodzenia, kraj zabutelkowania i rodzaj zamknięcia wina. A to jeszcze nie daje gwarancji, że kupimy dobre wino.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna