18 czerwca 2024

Suszarki na pranie – ranking

Regularne robienie prania jest kluczowe, aby ubrania pozostawały czyste oraz miały ładny zapach. Jego częstotliwość zależy od wielu czynników, takich jak liczba członków rodziny, rodzaj wykonywanej przez nich pracy czy też styl życia konkretnych osób. Pozostaje jednak kwestia suszenia, koniecznego do utrzymania odzieży w niezmienionym stanie. Jaka suszarka okaże się najlepsza dla Twojego domu?

Suszarka rozkładana – proste, niskobudżetowe rozwiązanie

Niesłabnącą popularnością cieszą się tradycyjne, rozkładane suszarki na pranie. Wynika to przede wszystkim z ich niskiej ceny oraz szerokiej dostępności. Są lekkie i łatwe w ustawieniu oraz w montażu, jeżeli mowa o modelach do zawieszenia na ścianie. Występują w różnych rozmiarach, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Posiadają jednak również wady. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że pranie wiszące na takiej konstrukcji nie wygląda zbyt estetycznie. Na co dzień może to nie stanowić problemu, ale kiedy na przykład przyjmuje się gości, to susząca się nieopodal bielizna potrafi wprowadzić jej właściciela w zakłopotanie. Ponadto trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie, aby ich nie połamać, co dosyć problematyczne dla rodziców małych dzieci. Jakie modele suszarek stojących są godne polecenia? Wśród marek zdecydowanie króluje Vileda (np. Infinity Flex, King, Doble czy Universal), ale warto zwrócić uwagę również na Leifheit Pegasus 150 czy Leifheit Pegasus 200 Deluxe Mobile.

Innowacyjna alternatywa: suszarka automatyczna

Istnieją również automatyczne modele suszarek na pranie, o wiele nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne. Niektóre z nich są niezwykle zaawansowane technologicznie, dzięki czemu oferują nieoczekiwane korzyści, takie jak chociażby energooszczędność czy wyjątkowo cicha praca. Warto przejrzeć ranking suszarek do prania, aby dowiedzieć się, na jakie parametry urządzenia powinno się zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli jest to pierwszy tego typu zakup, dosyć trudno będzie się odnaleźć pośród szerokiego wachlarza dostępnych ofert. Urządzenie gwarantuje ekspresowe suszenie, więc pranie nie musi wisieć przez dzień lub dwa, aby być gotowe do złożenia. To doskonała opcja, gdy posiada się dużą rodzinę. Taki sprzęt jest jednak o wiele droższy od tradycyjnej suszarki, co bywa problematyczne przy niskim budżecie. W takiej sytuacji warto oczywiście rozważyć rozłożenie opłaty na raty, co umożliwia większość sklepów. Na jakie automatyczne suszarki do prania warto zwrócić uwagę? Zdecydowanie polecamy np. energooszczędną suszarkę Electrolux MEW9H178BP, pojemną i łatwą w obsłudze Bosch WTH85VMXPL Seria 4 lub kompaktową Grundig GT76724WBPB.

Najważniejsze parametry suszarek do prania

Przy zakupie automatycznej suszarki do prania warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które mogą wpływać na jej wydajność, efektywność energetyczną oraz wygodę użytkowania. Oto najważniejsze z nich:

  • pojemność bębna,
  • klasa energetyczna,
  • rodzaj suszarki (kondensacyjna, z pompą ciepła lub wywiewowa),
  • łatwość obsługi i konserwacji,
  • czujnik wilgotności,
  • różne programy czasowe,
  • zabezpieczenie przed dziećmi,
  • dodatkowe funkcje, np. opóźniony start lub zapobieganie powstawaniu zagnieceń.

Ostateczny wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. Co ciekawe, niektórymi modelami można sterować zdalnie, za pomocą odpowiedniej aplikacji. Znacząco zwiększa to komfort użytkowania.

Suszarki do zadań specjalnych – interesujące opcje dodatkowe

Istnieją oczywiście suszarki do zadań specjalnych, przeznaczone dla osób o specyficznych wymaganiach i potrzebach. Na przykład alergicy mogą zdecydować się na model ze specjalnymi filtrami wyłapującymi sierść i kurz. Są też egzemplarze, w których da się wybrać stronę otwierania drzwi – to świetna opcja, kiedy ma się niewielką łazienkę. Nie można też zapomnieć o suszarkach, które efektywnie pracują nawet w niskich temperaturach. Doskonale się sprawdzą w przypadku delikatnych, podatnych na uszkodzenia tkanin.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Powiązane treści