Malowanie hydrodynamiczne dachu – na czym polega ta metoda?

Dach stanowi zwykle dość dużą powierzchnię, a ponadto – kiedy wykonany jest z dachówek ceramicznych lub cementowych – jest ona chropowata i nierówna, dlatego pokrywanie go farbą klasycznymi metodami, tj. pędzlami lub wałkami, nie przyniosłoby oczekiwanych efektów, a ponadto zajęłoby dużo czasu. Z pomocą przychodzi malowanie hydrodynamiczne – metoda, którą przy malowaniu dachów wykorzystują profesjonalne firmy. Dowiedz się, na czym ona polega.

Jak przebiega malowanie dachu metodą hydrodynamiczną?

Malowanie hydrodynamiczne jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych agregatów ze zbiornikami na farbę. Rozbijają one farbę na mikrokropelki, a następnie pod wysokim ciśnieniem dozują przez dyszę na malowaną powierzchnię. Zróżnicowane dysze umożliwiają dostosowanie do wielkości malowanej powierzchni, a także ustawienie odpowiedniego kąta wyrzucania kropelek farby z dyszy.

Przygotowanie farby do malowania hydrodynamicznego

Dzięki zastosowaniu tej metody malowanie dachu z blachy lub dachówki jest znacznie skuteczniejsze, ponieważ farba zostaje w odpowiedni sposób przygotowana. Podgrzanie jej do odpowiedniej temperatury poprawia jej właściwości przyczepne. Jednak to nie wszystko, bowiem wskutek rozbijania farby na mikrocząsteczki powstaje mgła, z której odparowuje rozcieńczalnik, dzięki czemu farba zyskuje na jakości.

Jaką przewagę daje malowanie dachu metodą hydrodynamiczną?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, skuteczne malowanie dachu pędzlem lub wałkiem jest niemożliwe, ponieważ narzędzia te oraz forma, w jakiej znajduje się farba, na to nie pozwalają. Co zatem sprawia, że metoda hydrodynamiczna daje satysfakcjonujące efekty?

  • Krycie równomierną warstwą farby – dozowanie farby pod wysokim ciśnieniem gwarantuje pokrycie dachu równomierną warstwą farby na całej powierzchni, dzięki czemu zachowuje ona odpowiednie właściwości ochronne oraz wygląda estetycznie.
  • Dokładne krycie – drobne kropelki farby, które są dozowane pod dużym ciśnieniem, pokrywają powierzchnię z dużą dokładnością. Malowanie dachówki inną metodą jest w zasadzie niemożliwe ze względu na ich nierówną, chropowatą fakturę.
  • Szybkość pracy – hydrodynamiczne malowanie dachu znacznie skraca czas pracy. Nie tylko dlatego, że metoda pozwala na szybkie pokrycie dużej powierzchni, ale również dlatego, że przygotowana na jej potrzeby farba szybciej schnie, co skraca czas oczekiwania na nałożenie drugiej warstwy.
  • Dobra przyczepność – gwarantują ją wspomniane już podgrzanie farby i odparowywanie rozpuszczalnika.

Ekonomiczność malowania hydrodynamicznego

Skrócony czas pracy oraz zużywanie mniejszej ilości farby przekłada się na fakt, że malowanie metodą hyrodynamiczną jest znacznie bardziej opłacalne niż byłaby próba pomalowania dachu jedną z klasycznych metod. Naturalnym następstwem tego faktu są atrakcyjne ceny usług malowania dachu, których efekty są dokładnie takie same jak efekty wymiany dachówek lub blach – poprawa jakości i wydłużenie żywotności pokrycia.

Podobne posty

  • Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku?Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku? Rok 2020 był wyjątkowo interesujący. Każdy zatem zastanawia się nad tym, czego należy spodziewać się w roku 2021. My ze swojej strony z przyjemnością przedstawimy prognozy dotyczące mebli ogrodowych. Nie czekaj i sprawdź, jakie trendy czekają […]
  • Największy wybór porządnych laminatówNajwiększy wybór porządnych laminatów Jeżeli nie chcesz tracić czasu na szukanie laminatów, skorzystaj z oferty dostawcy, który od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w tej branży. Firma jest oficjalnym dystrybutorem wielu marek związanych z laminatami, dzięki czemu klienci mają […]
  • Karnisze jako ważne elementy dekoracji wnętrzaKarnisze jako ważne elementy dekoracji wnętrza Karnisze jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za element funkcjonalny dekoracji okiennej, który należy zakryć. Obecnie karnisze same w sobie są pięknym i eleganckim elementem dekoracyjnym, który doskonale prezentuje się w różnych […]
  • Budowa tarasu: dlaczego warto zacząć ją już wczesną wiosną?Budowa tarasu: dlaczego warto zacząć ją już wczesną wiosną? Taras w sezonie letnim jest doskonałym miejscem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak dobrze zaplanować tę przestrzeń i jaka nawierzchnia będzie jednocześnie estetyczna i trwała. Projektowanie tarasu - co warto […]
  • Jak ekologicznie dbać o ogród?Jak ekologicznie dbać o ogród? Ekologiczne ogrodnictwo to pomysł na uprawę wszelkiego rodzaju roślin w zgodzie z naturą. W związku z tym, jeśli chcemy, aby tak było, musimy zrezygnować z chemii, jaką są środki ochrony roślin, czy mineralne nawozy sztuczne. Wbrew pozorom nie […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]