Malowanie hydrodynamiczne dachu – na czym polega ta metoda?

Dach stanowi zwykle dość dużą powierzchnię, a ponadto – kiedy wykonany jest z dachówek ceramicznych lub cementowych – jest ona chropowata i nierówna, dlatego pokrywanie go farbą klasycznymi metodami, tj. pędzlami lub wałkami, nie przyniosłoby oczekiwanych efektów, a ponadto zajęłoby dużo czasu. Z pomocą przychodzi malowanie hydrodynamiczne – metoda, którą przy malowaniu dachów wykorzystują profesjonalne firmy. Dowiedz się, na czym ona polega.

Jak przebiega malowanie dachu metodą hydrodynamiczną?

Malowanie hydrodynamiczne jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych agregatów ze zbiornikami na farbę. Rozbijają one farbę na mikrokropelki, a następnie pod wysokim ciśnieniem dozują przez dyszę na malowaną powierzchnię. Zróżnicowane dysze umożliwiają dostosowanie do wielkości malowanej powierzchni, a także ustawienie odpowiedniego kąta wyrzucania kropelek farby z dyszy.

Przygotowanie farby do malowania hydrodynamicznego

Dzięki zastosowaniu tej metody malowanie dachu z blachy lub dachówki jest znacznie skuteczniejsze, ponieważ farba zostaje w odpowiedni sposób przygotowana. Podgrzanie jej do odpowiedniej temperatury poprawia jej właściwości przyczepne. Jednak to nie wszystko, bowiem wskutek rozbijania farby na mikrocząsteczki powstaje mgła, z której odparowuje rozcieńczalnik, dzięki czemu farba zyskuje na jakości.

Jaką przewagę daje malowanie dachu metodą hydrodynamiczną?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, skuteczne malowanie dachu pędzlem lub wałkiem jest niemożliwe, ponieważ narzędzia te oraz forma, w jakiej znajduje się farba, na to nie pozwalają. Co zatem sprawia, że metoda hydrodynamiczna daje satysfakcjonujące efekty?

  • Krycie równomierną warstwą farby – dozowanie farby pod wysokim ciśnieniem gwarantuje pokrycie dachu równomierną warstwą farby na całej powierzchni, dzięki czemu zachowuje ona odpowiednie właściwości ochronne oraz wygląda estetycznie.
  • Dokładne krycie – drobne kropelki farby, które są dozowane pod dużym ciśnieniem, pokrywają powierzchnię z dużą dokładnością. Malowanie dachówki inną metodą jest w zasadzie niemożliwe ze względu na ich nierówną, chropowatą fakturę.
  • Szybkość pracy – hydrodynamiczne malowanie dachu znacznie skraca czas pracy. Nie tylko dlatego, że metoda pozwala na szybkie pokrycie dużej powierzchni, ale również dlatego, że przygotowana na jej potrzeby farba szybciej schnie, co skraca czas oczekiwania na nałożenie drugiej warstwy.
  • Dobra przyczepność – gwarantują ją wspomniane już podgrzanie farby i odparowywanie rozpuszczalnika.

Ekonomiczność malowania hydrodynamicznego

Skrócony czas pracy oraz zużywanie mniejszej ilości farby przekłada się na fakt, że malowanie metodą hyrodynamiczną jest znacznie bardziej opłacalne niż byłaby próba pomalowania dachu jedną z klasycznych metod. Naturalnym następstwem tego faktu są atrakcyjne ceny usług malowania dachu, których efekty są dokładnie takie same jak efekty wymiany dachówek lub blach – poprawa jakości i wydłużenie żywotności pokrycia.

Podobne posty

  • Jak odnowić drewniany taras?Jak odnowić drewniany taras? Taras służy do wypoczynku i relaksu. Wykonany z drewna posiada styl i elegancję. Jego charakter jest ponadczasowy. Jednak wymaga on więcej uwagi niż tarasy wykonane z inny materiałów. Aby cieszyć się nim przez długie lata, należy o niego […]
  • Dlaczego buty robocze mają duże znaczenie?Dlaczego buty robocze mają duże znaczenie? Myśląc o butach mamy najczęściej na myśli niezbędny element codziennej garderoby. Buty dopasowujemy zarówno do pozostałej części ubrania, okazji, na którą je zakładamy oraz warunków pogodowych. W poniższym tekście zwrócimy uwagę na buty […]
  • Wyprzedaż w La Mania Home – Zdobądź piękne rzeczy w świetnej cenieWyprzedaż w La Mania Home – Zdobądź piękne rzeczy w świetnej cenie Otaczanie się pięknymi przedmiotami codziennego użytku ma bardzo pozytywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Codzienność bywa nużąca, a powtarzalność czynności takich jak sprzątanie czy gotowanie może przytłaczać i zniechęcać. W nawale […]
  • Jak wykonać izolację budynku, aby w domu nie było wilgoci?Jak wykonać izolację budynku, aby w domu nie było wilgoci? Podczas budowy domu niezwykle ważną czynnością jest izolacja fundamentów, które to dobrze ochroni budynek przed szkodliwym działaniem wilgoci. W jaki sposób przebiega wykonanie izolacji oraz z jakich materiałów należy ją […]
  • Konwektory grzewcze – co warto o nich wiedzieć?Konwektory grzewcze – co warto o nich wiedzieć? Konwektory mają wiele zalet. Wyróżnia je przede wszystkim to, że są małe, wydajne, lekkie i proste w obsłudze. Na dodatek można je zamontować praktycznie wszędzie. Konwektory grzewcze to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się przed sezonem […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]