12 grudnia 2020

Czy warto montować regulatory temperatury w instalacji grzewczej?

Przy projektowaniu instalacji grzewczej należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników – od rozmieszczenia kotłowni, przez rodzaj grzejników, a skończywszy na sposobie sterowania całym systemem.

Regulatory temperatury w ogrzewaniu domu

Aby korzystanie z ogrzewania domowego stało się jeszcze wygodniejsze, ale też bardziej oszczędne, warto zdecydować się na zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania. Wykorzystują one regulatory temperatury w połączeniu ze specjalnymi czujnikami temperatury. Regulatory temperatury wykorzystywane są zarówno w przypadku ogrzewania z użyciem grzejników ściennych, jak i do ogrzewania podłogowego. W tym drugim stosują dodatkowe czujniki podłogowe, które montowane są w podłodze, aby kontrolować temperaturę pracy instalacji. Do sterowania stosowane są specjalne panele montowane najczęściej na ścianie lub wyposażone w podstawkę, dlatego można ustawić je w dowolnym miejscu – mogą działać także bezprzewodowo.

Dlaczego warto zdecydować się na regulatory temperatury?

Zastosowanie regulatora temperatury w instalacji grzewczej niesie ze sobą wiele korzyści. Wynika to z faktu, że może on usprawnić pracę instalacji grzewczej przez wykorzystanie odczytów temperatury oraz różne programy pracy.

Możliwości wykorzystania regulatorów temperatury w ogrzewaniu domu:

  • ustawienie temperatury dobowej i tygodniowej – system będzie utrzymywał temperaturę na zadanym poziomie
  • tryb urlopowy – system będzie utrzymywał temperaturę na niższym poziomie, gdy nikogo nie ma w domu
  • funkcja antyzamarzania – przeciwdziała uszkodzeniu instalacji grzewczej, utrzymuje temperaturę na poziomie powyżej 5 stopni Celsjusza
  • sterowanie zdalne – możliwość sterowania systemem grzewczym również za pomocą aplikacji na smartfona, gdy przebywa się poza domem

Regulatory temperatury – dlaczego warto?

Poprzez regulatory temperatury korzystanie z instalacji grzewczej może stać się jeszcze wygodniejsze. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych, aby zredukować koszty ogrzewania i dodatkowo poprawić komfort domowników. Regulator będzie stale dbał o właściwą temperaturę w pomieszczeniu, zgodnie z wymaganiami użytkownika. Może on pracować według ustalonego harmonogramu, ale pozwala też na ręczne sterowanie ustawieniami ogrzewania – również przez aplikacje mobilne, czyli poza domem. Możliwość sterowania ogrzewaniem to także niższe koszty. To rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu osobom, które pragną zmniejszyć wydatki związane z eksploatacją domu. Instalacja grzewcza nie będzie pracować niepotrzebnie wtedy, gdy utrzymywanie wysokiej temperatury nie jest konieczne, co oznacza mniejsze rachunki a ogrzewanie.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści